Індивідуальний чемпіонат Європи зі сквошу 2022: результати

Жіночий фінал розгорнувся між бельгійками та по сумісництву рідними сестрами Неле та Тінне Гіліс. Нагадаємо, що саме Неле є володаркою титулу чемпіонки Європи 2019 року, тоді як Тінне нещодавно стала переможницею Всесвітніх Ігор в США. На початку цього року сестри вперше зіграли одна з одною у фіналі на турнірі PSA des Hauts de France 2022, в котрому Тінне отримала перевагу.

20 серпня на фіналі вдача знову посміхнулась молодшій сестрі. Матч видався вкрай напруженим та довгим (54 хвилини): 11-9, 11-9, 11-9. Ми вітаємо Тінне Гіліс, яка здобула свій перший чемпіонський титул.

У чоловічому фіналі все досить прогнозовано, суперниками за звання чемпіонського титулу Європи стали два перших сіяних гравці – швейцарець Ніколас Мюллер (PSA Rank 14) та француз Віктор Круен (PSA Rank 18), доречі, поточний переможець Всесвітніх Ігор.

Мюллер вийшов на корт і зробив те, що пізніше назвав «мій найпослідовніший виступ». Рахунок 11-7, 11-4, 11-4 підтверджує видатне шоу, яке спортсмен продемонстрував у фіналі. Для 32-річного швейцарця це перший європейський титул.

TBA 9821 1 2

Поєдинок за бронзу серед чоловіків розіграли німець Рафаель Кандра та француз Себастьєн Бонмале. Кандра, як завжди, боровся до останнього, але молодий француз "виявився не по зубах". Після 48 хвилин і чотирьох партій Бонмале завоював свою першу європейську медаль.

Мелісса Алвес з Франції зустрілася з іспанкою Мартою Домінгес. Досвідчена Алвес змогла проконтролювати вихідки суперниці та перемогла у трьох партіях, таким чином повернувши собі бронзову медаль Бухареста-2019.

imgonline com ua Compressed 8A6RMX1CjQsAq

Чемпіонат Європи на позиціях: 25 найкращих спортсменів Європи серед чоловіків та 18 - серед жінок розіграли місця EICC

Україну представив потужний склад з трьох дівчат і двох чоловіків. Користуючись нагодою, кажемо велике дякуємо за можливість виступати завдяки пожертвам Програми солідарності ESF.

Найвищі ланки займають Аліна Бушма та Валерій Федорук. Ми мали справжню насолоду від ігор цих двох. Валерій Федорук подарував нам першу перемогу в першому ж раунді, потім потужний матч з володарем четвертого місця чемпіонату Рафаелем Кандра. Нажаль, в фіналі за 11 місце чех Даніель Мекбіб (5/8 посіяний) взяв гору з рахунком 11-8, 11-7, 11-2.

THB 9479

Що стосується, Аліни Бушми, вона відразу потрапила на дуже сильну суперницю Крістіну Гомез (5/8 посіяна) і автоматично грала за 9-16 місце в жіночій категорії. Результат Аліни - 10 сходинка, що означає її дві подальши перемоги над суперницями з Хорватії та Швейцарії. Фінал стався роковим, знову ми мали грати проти Ханни Чуква (суперниця Анастасії Костюкової на Всесвітніх Іграх) і, нажаль, у цьому фіналі угорка отримала своє з рахунком 11-6, 4-11, 6-11, 11-4, 10-12.

Костюкова Анастасія, Сорочинський Руслан та Величко Мілена займають 15, 19 та 18 місце відповідно. Всі гравці залишили по собі згадку в історії європейського сквошу. Анастасія Костюкова мала нагоду зіграти з переможницею чемпіонату Тінне Гіліс та виграла два матчі на турнірі. Руслан Сорочинський виграв два матчі з чотирьох, а Мілена Величко отримала крутий досвід в свої 16 років.

Результати українських гравців на Індивідуальному чемпіонаті Європи-2022

Валерій Федорук (12 місце)

Joel Viksten Sweden - Ukraine Valerii Fedoruk 9-11 6-11 11-9 6-11
Raphael Kandra [3/4] Germany - Ukraine Valerii Fedoruk [9/4] 11-2 11-2 11-9

Valerii Fedoruk [9/16] Ukraine - Hungary Daniel Simon 6-11 12-14 11-9 11-8 13-11
Valerii Fedoruk [9/16] Ukraine - Czech Republic Jakub Solnicky [9/16] 5-11 6-11 6-11
Daniel Mekbib [5/8] Czech Republic - Ukraine Valerii Fedoruk [9/8] 11-8 11-7 11-2

Аліна Бушма (10 місце)

Cristina Gomez [5/8] Spain - Ukraine Alina Bushma [9/8] 11-7 11-8 11-6
Franka Vidovic Croatia - Ukraine Alina Bushma  5-11 4-11 5-11
Alina Bushma Ukraine - Switzerland Cindy Merlo 13-11 8-11 11-9 3-11 11-7
Alina Bushma Ukraine - Hungary Hannah Chukwu 11-6 4-11 6-11 11-4 10-12

Анастасія Костюкова (15 місце)

Anastasiia Kostiukova [9/16] Ukraine - Sweden Moa Bönnemark 7-11 5-11 11-8 11-8 11-1
Anastasiia Kostiukova [9/16] Ukraine - Belgium Tinne Gilis [2/16] 4-11 2-11 6-11

Moa Bönnemark Sweden - Ukraine Milena Velychko [9/16] 7-11 11-1 11-7 11-3

Загалом, це була чудова подія у чудовому місці зі сквошем високого класу та організацією на найвищому рівні.