Побудова клубу

Побудова клубу

Ми познайомимо вас з грою під назвою сквош і розповімо, як відкрити сквош клуб (майданчики для гри) і побудувати вигідний бізнес.

Що таке сквош?

Сквош - це ігровий вид спорту, не дуже далекий родич великого тенісу і бадмінтону. Найголовніша відмінність полягає в тому, що сквош корти розташовуються в закритих приміщеннях, так як для гри необхідна наявність основної і трьох допоміжних стін. Гра будується таким чином.

Перший гравець робить подачу. Тобто, робить удар ракеткою по м'ячу у напрямку фронтальної (передньої) стіни. Мета другого гравця - відбити від стіни м'яч. Допускається удар, як після одного дотику м'ячем підлоги, так і з літа. Тим, хто програв вважається гравець, який або потрапляє м'ячем в зону ауту, або допускає кілька торкань м'ячем підлоги після відскоку від стіни (також причиною програшу можуть стати різні помилки). Говорячи простими словами - це гра в теніс зі стіною, де гравці по черзі відбивають м'яч, до першої помилки. Кожен гейм триває до 11 очок, за винятком випадків, коли рахунок в грі стає 10-10. У цьому випадку гра триває до тих пір, поки різниця в рахунку не досягне двох очок.

Як відкрити сквош клуб і добре на ньому заробити?

Незважаючи на той факт, що кількість шанувальників цієї незвичайної гри постійно зростає, якісних майданчиків не вистачає. У багатьох містах України ще немає жодного повноцінного корту. Окремі майданчики можна зустріти у великих фітнес-центрах, але цього недостатньо. Гравці хочуть відвідувати повноцінні клуби, де вони можуть пограти і поспілкуватися з однодумцями. Так чому б не замислитися про відкриття такого клубу?

Давайте детально розберемо, що ж знадобиться для організації проведення сквош партій, які вимоги до приміщення, скільки коштує обладнання і яким може бути дохід одного сквош корта?

Перше, з чого починається бізнес - це пошук відповідного приміщення. Для цього потрібно знати стандарти майданчиків для гри в сквош. Ось стандартні розміри, які використовуються по всьому світу: довжина 975 см, ширина 640 см, висота 564 см. По передній стінці проходить лінія ауту (out line) на висоті 457 см від підлоги, поєднана похилими лініями ауту (кут 14 градусів) по обидві бічні стіні з лінією ауту на задній стіні, розташованої на висоті 213 см. На передній стінці лінія подачі розташована на висоті 183 см і так званий «тин» або «нижній аут» висотою 43 см. Ширина всіх ліній дорівнює 5 см. Теоретично 4 корти це хороший бізнес, але набагато оптимальніше 6+ кортів. Для такої інвестиції потрібно близько 1000 м2 та 6 м висоти, і ще парковка на 20 авто. Виходить площа близько 1300 м2.

              

Це необхідні умови для облаштування повноцінного стандартного майданчика. Знайти приміщення необхідної площі досить легко. Єдина складність може з'явитися через досить велику висоту стелі (адже вона приблизно в 2 рази перевищує стандартну висоту приміщень).

Сквош корт як бізнес

Звісно, кількість ігрових майданчиків залежить від наступних факторів: кількість населення міста, відсоток громадян, які захоплюються спортом (ідеально - тенісом і сквошем) і т.д. Найкраще ще до відкриття провести соціологічне опитування з метою з'ясування потрібних цифр. Інакше може вийти, що ви відкриєте 2-3 корта, а бажаючих буде набагато більше. Або ж навпаки - число бажаючих буде набагато менше, ніж ви можете обслужити. Бізнес потрібно вести вигідно, але не забувати про зручності клієнта (змушувати гравців чекати - не дуже гарний тон).

Питання про вартість корту клієнти задають чи не найчастіше. Відповідь на нього завжди одна: все залежить від ряду факторів! Як і при будівництві будинку, загальну вартість корту визначають різні витратні складові. Також існують чинники, що відрізняють посередній корт від хорошого і чудового.

Які фактори визначають повну вартість корту?

Основних таких факторів чотири:

- Тип будівлі, в якому розміщуватиметься корт (корти);

- Розташування об'єкта (будівлі);

- Кількість кортів;

- Технічні характеристики.

Представляємо вашій увазі найвідоміші компанії-виробники сквош-кортів:

Courtmag (Україна) - 28 000 $ - 41 000 $. Їх проекти: сквош-корт для клубів «Flex», «5елемент» (корти розміщені на 1-му поверсі клубу), «Олімпія спорт».

courtmag.com.ua

          

Cпортком (Україна) - 25 000 $ - 30 000 $. Їх проекти: сквош-корт для клубів «5елемент» (корти розміщені на 2-му поверсі клубу), ФК «Тетра», «Кристал».

        

Courttech (Німеччина) - Їх проекти: сквош-корт для клубів в Україні «Спорт Лайф» Протасов Яр, також корти в Австралії, США, Європі, Південній Америці і т.д.

courttech.biz

    

DSM (Україна) - 18 000 $. Їх проекти: сквош-корт для клубів в Дніпрі.

squash.pp.ua

ASB court tech (Німеччина) - 25 000 - 40 000 €. Їх проекти: сквош корт для клубів RC в Петербурзі, Dwor Kresowy в Польщі, McArthur Squash Center в США і ін.

asbsquash.com

    

McWil (CША) - Їх проекти: сквош корт для "Гран-Прі" (Київ), "Olympia Village" (Київ), Bates College в Льюстон, Windy City Open в Чикаго, National Squash Academy в Торонто та ін.

mcwilsquash.com

     

BFC Construction  (Україна) – 18 000$ – 40 000$. Їх проекти: Sport Life Київ, Теремки – 6 кортів, Sport Life Київ, Позняки – 3 корта, Sport Life Київ, Троєщина- 3 корта, Sport Life Київ, Куренівка – 2 корта, Sport Life Львів, Героїв УПА – 2 корта, Sport Life Одеса – 3 корта, Сквош Клуб Південний Львів, – 2 корта, Sport Life Дніпро Площа Слави – 2 корта, Sport Life Львів “Спартак” – 3 корта, Sport Life Полтава – 2 корта, Sport Life Київ “Дрім таун” – 2 корта.

squashcourt.com.ua

У висновку відзначимо, що кожен проект слід оцінювати окремо, щоб визначити точну ціну за корт.

Крім того, необхідні ракетки, взуття, м'ячі. Все це можна придбати в спеціалізованих магазинах для сквошу. За цінами. Хороша ракетка в середньому коштує від 700-5000 грн. Вартість м'яча в залежності від призначення (м'ячі розрізняються за системою точок - 1 червона, 2 жовтих, 1 жовта і т.п.) - від 70 до 100 грн. Кросівки для цієї гри коштують від 800-4000 грн. Пов'язка на голову - 100 - 200 грн. Окуляри для сквошу - 400 грн. Ви можете пропонувати спорядження в оренду або продавати все необхідне.

Наступний момент - тренери. Адже далеко не кожен житель вашого міста знайом зі сквошем. Більш того - багато хто навіть цю назву жодного разу не чув. Їх треба зацікавити, залучити в свій клуб і, звичайно ж, навчити грати. І чим краще у них буде виходити, тим їм буде цікавіше. А це головний фактор для регулярного відвідування вашого сквош-клубу. Тренерів знайти нелегко, особливо в містах, де ще не знають про цю гру. Але варто постаратися. Як варіант - вступити в клуб (можливо, навіть поїхати на час навчання в інше місто), взяти уроки у професіоналів, після чого приїхати і організувати свій клуб. Все це вимагає часу, зусиль, великих фінансових вкладень. Але в бізнесі легко не буває. Потрібно завжди чимось жертвувати, щоб щось отримати взамін.

Прибуток при відкритті сквош корти

Cквош корт, як бізнес ідея - не тільки гарна сама по собі, але і досить швидко окупиться, при правильному підході до організації. Які ж будуть витрати при створенні клубу? Основні витрати будуть в плані будівництва корту, якщо воно буде потрібно, і на обладнання приміщення. Додаткові витрати підуть на оренду - 5000 $, якщо у нас свій будинок - не платимо оренду, зарплати співробітників - 2500 $, комунальне обслуговування - 2200 $ і покупку амуніції. Однак, при цьому можна буде і заробляти на роздрібному продажі, купуючи її у офіційних дистриб'юторів.

Заробляти ж, крім надання послуг користування кортом, вартість, якої складає близько 150 грн на годину, можна буде на наступних речах:

По-перше, це навчання грі, що зараз затребуване, оскільки велика частина населення не знає про таку гру взагалі. Тим самим можна підігріти інтерес до сквошу. Навчання у тренера коштує в середньому близько 250 грн на годину. Максимальний оборот з одного корту в годину - 400 грн (ціни орієнтовні). При робочому режимі клубу о 16 годині (з 07.00 до 23.00) і при середній завантаженості протягом 10 годин виходить 4 000, або 120 000 долл в місяць. Природно, це ідеально. В реальності все не так красиво. Хоча .... Не забувайте, що ми брали до уваги один сквош корт. У вас же їх може бути 2, 3, 4, 10. Дані цифри дозволяють оцінити можливості організації такого бізнесу.

По-друге, це продаж амуніції, як уже згадувалося. Тут дохід буде варіюватися в залежності від потреб в покупці.

По-третє, це проведення різного роду змагань, як міських, так і обласних, що не тільки буде додатковим доходом, але і рекламною компанією.

І, нарешті, можна заробляти на навчанні тренерів гри в сквош. Ціна за навчання встановлюється самостійно.

Залучити людей можна і системою знижок для постійних відвідувачів. Наприклад, кожен п'ятий годину гри зі знижкою, в районі 10-20%. Природно, суть системи та розміри знижок слід встановлювати в залежності від одержуваного доходу.

Відкриття сквош корти зажадає досить великих вкладень, однак, при правильній стратегії ведення бізнесу, все початкові витрати окупляться досить швидко. До того ж, зі зростанням популярності в місті сквошу, рости будуть і доходи, що дозволить розширюватися в інших напрямках, в тому числі і відкривати клуби в інших містах і областях.

Найцікавіші і незвичайні сквош-корти:

1. Майданчик для гри в сквош Гранд-Сентрал (Grand Central Squash Court), США

Центральний вокзал (Grand Central Terminal) це внутрішній (колишньої міжміський) жд вокзал, розташований в центрі Манхеттена на перетині 42-ої вулиці і Парк-авеню, в Нью-Йорку, США. Цей самий знаменитий залізничний вокзал в світі також був місцем проведення турнірів гри в сквош. Турнір був проведений Міжнародною федерацією сквошу (World Squash Federation) для просування цього виду спорту.

2. Старовинна забава англійських школярів - сквош - знайшла відданих шанувальників в Єгипті. Єгиптяни самі відмінно грають і люблять дивитися на гру інших.

3. Виявляється сквош-корт був на всесвітньо відомому Титаніку !!! Корт знаходився на палубі F. Щоб скористатися ним, потрібно було купити квиток, так само можна було оплатити послуги професійного сквош-тренера (коштували вони 50 центів за півгодини, тоді як похід в басейн коштував 1 долар) .Також можна було взяти в прокат м'ячі і ракетку або навіть придбати їх в особисте користування. Займати корт можна було тільки близько 1 години. Охочих було хоч відбавляй. На корті було виділено місце для глядачів, вони відділялися від корту дротяною сіткою, в ніші типу балкона. Стіни були сталевими. На підлозі лежало покриття фірми Veitchi.

Корисна інформація:

З чого складається сквош-корт

Технічні умови сквошу

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби