Анжеліка Польщікова: WSF Level 1 Coaching Course або як стати сквош-тренеркою в Україні

Анжеліка Польщікова: WSF Level 1 Coaching Course або як стати сквош-тренеркою в Україні

Незважаючи на те, що сквош є популярним видом спорту в багатьох країнах, в Україні цей напрямок тільки формується. Я, як і сотні інших гравців, зіткнулася з проблемою: як підвищувати свою кваліфікацію та зростати як тренерка. Відповіддю для мене став курс для тренерів сквошу WSF Level 1 Coaching Course, який пройшов з 17 по 20 вересня 2020 року в клубі "Sport Life" Теремки. Сподіваюся, мій досвід допоможе іншим сквошистам так само поліпшити свої навички в грі та почати тренерську кар'єру.

Чому я обрала WSF Level 1 Coaching Course?

Зізнаюся, що основною метою тренерських курсів для мене стало отримання диплома. Щоб працювати в престижних клубах, необхідно мати підтвердження своєї кваліфікації й навичок.

Перше, що мене підкупило в програмі WSF Level 1 Coaching Course – це Костянтин Рибальченко, викладач і лектор курсу. Хто, як не багаторазовий переможець чемпіонатів і Кубка України, зможе навчити всім тонкощам тренерського ремесла?!

Ще одним важливим бонусом стала наповненість курсу. Під час навчання ми детально проаналізували підхід до тренерства гравців різного рівня. Я навчилася визначати потреби та цілі клієнта, щоб ефективно вибудувати тренувальний процес і показати максимальний результат.

І, нарешті, те, що з "можливо" стало впевненим "так" особисто для мене - організатором курсу стала Федерація сквошу України за підтримки Спортивного комітету  України. Це відразу підвищило рівень довіри.

Як проходило навчання WSF Level 1 Coaching Course?

Весь курс складався з теоретичної та практичної частин. І якщо вам здається, що теорія - це нудно і нецікаво, то спробуйте WSF Level 1 Coaching Course і ви зрозумієте, що це не так. Костянтин дуже доступно і в невимушеній формі давав нам знання, які відразу ж відпрацьовувалися на практиці. Після кожного заняття ми аналізували наші помилки й досягнення для максимального результату.

По закінченню курсу нас чекав іспит з декількох частин: складання індивідуальної програми для клієнтів, проведення індивідуального тренування і складання теоретичної частини.

Окремо мені б хотілося зупинитися на перевагах курсу, оскільки вони поширюються далеко за межі наповненості навчання.

  • Теплий дух

Що таке теплий дух? Це коли ви робите запис на корті та бігаєте з іншими сквошистами за смаколиками на перерві. Ще одним бонусом став - командний дух, який відчув кожен з учасників. Ти бачиш, що не ти один постаєш перед труднощами і робиш помилки, це допомагає не втрачати віру та продовжувати працювати над собою.

Чого тільки варта ніч перед іспитом, коли ви з іншими учасниками курсу підтримуєте один одного, даєте поради, обмінюєтеся записами та мотивацією.

  • Отримані знання

Хоча навчання тривало всього 4 дні, я та інші учасники винесли для себе дуже багато. Я хотіла навчитися правильно пояснювати своїм клієнтам, «як грати в задній частині корту», а по закінченню курсу здобула безліч нових технік та інструментів: "Grip", "Радар", "Розслаблений ритм" і багато іншого.

  • Нові знайомства

Те, що несе особливу цінність для мене – це нові знайомства. Я потоваришувала з гравцями з усіх куточків України (Львів, Одеса, Дніпро), яких раніше тільки мигцем бачила на змаганнях. Спілкування з ними та обмін досвідом дали мені багато інсайтів, які я застосовую в роботі кожного дня.

Крім того, такий підхід допомагає розвитку сквошу як спорту в цілому. Завдяки подібним починанням підвищується рівень тренерства в країні, формується сквош-ком'юніті, яке сприяє популяризації сквошу.

Як висновок

Закінчивши курс WSF Level 1 Coaching Course, я з упевненістю можу рекомендувати його іншим сквошистам. Прийшовши, в першу чергу, за модним сертифікатом, я пішла з більш глибоким розумінням гри. З'явилася мотивація не тільки розвиватися як тренерка, а й підготувати нове поріддя сквошистів в Україні. Я навчилася виявляти й усувати не тільки свої помилки під час гри, а й своїх підопічних.

Навчання дало мені набагато більше ніж диплом: нових друзів, досвід, а також неймовірну мотивацію рухатися далі, закохувати дітей і дорослих в сквош і розвивати цей спорт в Україні.

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби