Спортивна стипендія в США для українських сквошистів!

Спортивна стипендія в США для українських сквошистів!

Спортивна стипендія - це фактично контракт між гравцем і університетом. Гравець зобов'язується виступати за університет, а університет розраховується з ним навчанням.

Університетський спорт в Америці знаходиться на найвищому в світі рівні, тому вузи ретельно відбирають перспективних кандидатів у свої спортивні команди, і ще більш ретельно тих, чиє навчання і тренування вони будуть фінансувати.

Американські вузи створюють спортсменам всі умови, щоб поєднувати повноцінне навчання з тренуваннями, які ведуть до вищих досягнень в спорті. Але важливо пам'ятати, що крім спортивної репутації, вузи дорожать і академічною - навіть якщо вуз оцінив вас як видатного спортсмена, присудивши спортивну стипендію, поки ви тренуєтеся в його стінах, навчання для вас залишається на першому місці. Погана успішність зведе нанівець ваші спортивні досягнення, і якщо ви погано вчитесь, але добре тренуєтесь стипендію, швидше за все, вам не продовжать.

Як отримати спортивну стипендію в США?

Для отримання спортивної стипендії важливо мати видатні навчальні та спортивні результати та справити правильне враження на університетських тренерів - адже присуджують спортивні стипендії саме вони. Конкурс на спортивні стипендії в США дуже високий, тому вам як спортсмену потрібно продемонструвати максимум дисципліни, мотивації, енергії та прагнення до перемоги, а також відмінне знання історії сквошу, видатних спортсменів та їх досягнень.

Для того, щоб претендувати на спортивну стипендію в США, необхідно:

 1. мати видатні спортивні результати;
 2. знати англійську мову на рівні, відповідному вступним вимогам вузу;
 3. скласти тести SAT / ACT / GRE, предметні тести, на рівні вступних вимог;
 4. мати оцінки, тобто GPA, на рівні вступних вимог;
 5. продемонструвати дисципліну, високу мотивацію і відмінне знання свого виду спорту.

Деталі оформлення заявки і повний перелік документів з'ясуйте у навчальному закладі, що надає стипендію і будьте дуже уважні при оформленні та відправляйте її в кілька місць. Вимоги до документів можуть, і швидше за все будуть, у дечому різними.

Ми також радимо спортсменам зробити якісне відео про себе та свої досягнення, завантажити його на YouTube і додати посилання в cover-letter. Так тренер швидше і повніше складе уявлення про вас.

Які документи треба підготувати для подання заявки на спортивну стипендію у ВНЗ США? 

 • основні документи, які включає заявка: CV, резюме або біографія з описом вашого спортивного шляху і досягнень;
 • мотиваційний лист;
 • підтвердження спортивних заслуг - грамоти, медалі;
 • рекомендації від ваших тренерів і інших наставників (шкільних вчителів, будь-яких педагогів з додаткових предметів, які вас добре знають, співробітників громадських організацій, тощо);
 • cover-letter, супровідний лист, текст, який тренер прочитає перш, ніж відкриє вашу заявку.

І майте на увазі, що почати готувати заявку на спортивну стипендію потрібно за 18-24 місяців до конкурсу. Ви повинні бути вкрай пунктуальні, не дивлячись на зайнятість і різницю в часі швидко і своєчасно реагувати на листи та запити від вузу і тренера - це, мабуть, найважливіший показник вашої дисципліни та мотивації.

Перелік університетів, які рекомендує до вступу Федерація сквошу України

Університети, які виступають в 1 і 2 дивізіонах National Collegiate Athletic Association (далі NCAA), щорічно виділяють понад 2 мільярди доларів на спортивні стипендії для більш ніж 126 тис. студентів. Університети 3 дивізіону NCAA та Ліги Плюща у більшості випадків спортивні стипендії надають на 1 рік, хоча університети мають право надавати стипендію і на кілька років.

Здавалося б, вам треба орієнтуватися на 1 і 2 дивізіон, раз в 3-му немає стипендій. Але це не зовсім так. У маленьких заможних вишах 3 дивізіону, як і університетах Ліги Плюща є багато можливостей покрити навчання потрібного їм спортсмена шляхом різних видів стипендій та фінансової допомоги. 

В свою чергу, університети 1 дивізіону повністю покривають витрати студента (навчання, проживання, харчування, книги та ін) на такі види спорту, як футбол, чоловічий і жіночий баскетбол, жіноча гімнастика, волейбол і теніс. Для спортсменів-сквошистів тренер ділить стипендії між гравцями на свій розсуд.

Університети, які рекомендує до вступу Федерація сквошу України

Університети Ліги Плюща

Універстети 1 дивізіону з програмою сквош

Топові виші 3 дивізіону з програмою сквош:

Brown University

Columbia University

Cornell University

Dartmouth Colleg

Harvard University

Princeton University

The University of Pennsylvania Yale University

Stanford University

Drexel University

Northwestern University

The George Washington University

Boston University

University of Virginia

University of Notre Dame

Northeastern University

Massachusetts Institute of Technology

The University of Chicago Johns Hopkins University

New York University

University of Rochester

Colby College

Amherst College

Trinity College

Williams College

Bates College

Chatham University

Спортсмени, які навчаються у вищих навчальних закладах США, отримують:

 • скорочену за часом, але повноцінну за обсягом знань, програму навчання;
 • мінімум 20 годин тренувань на тиждень;
 • індивідуальний графік навчання з урахуванням плану тренувань і змагань;
 • підготовку з кращими тренерами і регулярну участь в змаганнях.

Федерація сквошу України поспілкувалася напряму з директором Franklin&Marshall College

"Привіт, мене звуть Гевін Джонс і я директор коледжу Franklin&Marshall в США за напрямом сквош.  Я родом з Уельсу (Великобританія), де 30 років грав і тренувався в сквош. Я був професійним гравцем PSA протягом 8 років, де досяг високого світового рейтингу #37. Я також неодноразово представляв Уельс, виграючи срібну медаль на командному чемпіонаті світу в 1999 році, багаторазові бронзові та срібні медалі на чемпіонаті Європи, а також я представляв Уельс на двох Іграх Співдружності.

- Розкажіть, будь ласка, нашим спортсменам про ваш навчальний заклад та зокрема про програму зі сквошу.

- Franklin&Marshall College - одна з кращих шкіл гуманітарних наук в США, яка пропонує фантастичну освіту в усіх аспектах життя коледжу. Спорт є важливою частиною життя коледжу. В коледжі Franklin&Marshall діє дуже сильна програма зі сквошу для хлопців і дівчат, в яку ми залучаємо студентів-спортсменів з усього світу. Кілька років тому у нас, до речі, вже навчався студент з України - Михайло Сорочєв, який був чудовим гравцем, людиною і допомагав команді як на корті, так і за його межами.

- Кого тренер прагне побачити в своїй команді та як виглядає тренування протягом року?

- Ми шукаємо студентів, які мотивовані та захоплені грою в сквош, а також хочуть стати частиною згуртованого співтовариства і команди з сильною культурою. Чоловіча та жіноча команди дуже сильні і багато чого досягають у F&M. Тренування в F&M - це 5 днів на тиждень зайнять на корті і в залі, які включають в себе роботу з м'ячем, відпрацювання ударів, тренування, ігри, матчі, змагання на витривалість і фізичну підготовку, гнучкість, пліометричні вправи і багато іншого.

- Чи є в вашому арсеналі випускники, які стали професійними сквошистами?

- За 9 років роботи в якості головного тренера у мене було 6 гравців, які стали професіоналами, з якими я до сих пір спілкуюся і треную. В моїй команді також є 2 гравця, які хочуть стати професіоналами після випуску.

- Як наші абітурієнти можуть з вами зв’язатися для отримання більш детальної інформації?

- Якщо у вас є учні-спортсмени, які зацікавлені в навчанні в США і хочуть отримати чудову освіту, граючи в сквош світового класу, будь ласка, попросіть їх зв'язатися зі мною за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Всеукраїнська громадська організація “Федерація сквошу України” щиро сподівається, що надана інформація зможе сприяти підготовці і виконанню всіх необхідних умов при вступі до навчального закладу.

©Анна Теслева

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби