Командний чемпіонат Європи (юніори до 15 років). Слово тренерам Костянтину Рибальченко й Олександру Булгакову

Командний чемпіонат Європи (юніори до 15 років). Слово тренерам Костянтину Рибальченко й Олександру Булгакову

З 9 по 12 травня в голландському містечку Ейндховен пройшов командний чемпіонат Європи серед юніорів на якому виступили 5 спортсменів з України.

Збірна України серед юніорів до 15 років посіла 10 місце на командному чемпіонаті Європи зі сквошу. Перше місце зайняла збірна Англії, друге - Ірландії. У шести виходах на корт українці допустили тільки три промахи. Це був хороший старт враховуючи довгу перерву українців на міжнародних першостях такого формату, віримо, що в наступному році нашим спортсменам вдасться вийти з групи і довести своє право бути на п'єдесталі серед чемпіонів.

Безпосередню участь в підготовці і проведенні брали тренера України - Булгаков Олександр і Рибальченко Костянтин, які відповідали в юніорській збірній України за підготовку сквошистів, Щербаков Дмитро (основа), Радіонов Тимофій (основа), Котова Ольга (основа) і Поздняков Олег (запас), Величко Мілена (запас). В інтерв'ю ФСУ тренера розповіли про те, як пройшов чемпіонат.

Тренер юніорської збірної України Олександр Булгаков зі своїми вихованцями під час КЧЄ-2019.

Олександр Булгаков, тренер збірної України до 15 років:

- Чи задоволені виступом збірної до 15 років на чемпіонаті Європи?

- Результат очікували інший, і було завдання показати його. При цьому не можу дорікати нікого з команди, всі показали свої можливості майже на максимум. Це говорить про те, що підготовка повинна бути на іншому рівні.

- Які плани ставилися юніорам і наскільки успішно ці плани були виконані?

- Завдання мінімум було увійти в 8 кращих команд. Для тренерського складу завдання було реально оцінити всіх гравців і внести корективи в подальшу підготовку кожного окремо і команди в загальному, з прицілом на наступний Чемпіонат Європи.

- Хто порадував, а хто, можливо, розчарував своїм виступом?

- Я намагаюся не застосовувати критерії - порадував або розчарував. Намагаюся дивитися об'єктивно на рівень гри, маючи уявлення про їх кращу форму і те, яку гру вони демонструють на турнірі.

- У чому суттєва відмінність в грі суперників, що їм вдається краще, ніж нашим гравцям?

- Якісну відмінність гри мають дві команди фіналісти до 15 років - Англії та Ірландії. Вони з усіх аспектів гри вище на голову нас і всіх, хто був представлений на турнірі. З іншими збірними Україна може гідно грати і показувати кращі результати. Потрібно всього лише трохи змінити тренувальні плани на весь цикли для кожного гравця і бажання їх виконувати. А то, що наші юніори талановиті та здібні, у мене особисто сумнівів немає.

- Чи справедливий результат або могли дотиснути вихід з групи?

- Як кажуть в спорті: "результат на табло". А міркування справедливо, не справедливо - це з області емоцій. Багато що вирішувалося в матчі з чехами, і так склалося, що чехи нас обіграли. Це спорт. Коли два гравці переступають поріг корту, ніхто не знає хто вийде переможцем, нічиєї в сквоші не буває. Завжди хочеться щоб переможцем був саме твій гравець, але так не завжди буває. Ми не робимо з цього трагедії. Виносимо уроки і досвід.

- Чи задоволені десятим місцем? П'ять років Україна не грала в КЧЄ до 15.

- Я думаю, що жоден спортсмен не може бути задоволений будь-яким місцем, крім першого. І ми всі не відчуваємо почуття задоволення від десятого місця. Треба дивитися реально - це на сьогоднішній день наш результат. Це точка відліку для наступного Чемпіонату Європи. Чемпіонат закінчений і я можу сказати всій команді слова подяки за віддачу, боротьбу і емоції. Усім дорослим потрібно не забувати, що мова йде про дітей 12-14 років, що ці діти знаходяться в пубертатному періоді і їх психологія зараз дуже складна для комунікацій з дорослими і реального сприйняття подій навколо них. При цьому вони виступають, змагаються і працюють над собою. Згадайте, якщо зможете, себе в цей період життя. І які у вас були думки і бажання? Але важливо всім розуміти, що якщо гравці збірної, не продовжать процес самовдосконалення і розвитку, вони можуть поступитися місцем в збірній тим, хто буде достойним їх. Це принцип збірної.

- Важко давати такі прогнози, але все ж турнір завершено. Хто та велика зірка збірної, якою через п'ять-шість років ми будемо захоплюватися?

- Це може бути кожен з них, а може і жоден не зможе стати по-справжньому зіркою. Для них це не головне зараз. Це зазвичай хвилює батьків і дорослих. Для дітей важливо ставати кожен день кращої версією себе вчорашнього.

- Які плани після ЧЄ?

- Я не перебільшу, якщо скажу, що без активного розвитку дитячого та юнацького сквошу, сквош в Україні буде на невисокому рівні. Тому потрібно підняти і допомогти розвинути роботу в усіх клубах країни по дитячому сквошу. Це збільшить конкуренцію, а вона поліпшить відбір до збірної. Я вважаю це завданням номер один для федерації і тренерів.

Для збірної України до 15:

- кожному був направлений висновок за підсумками гри на Чемпіонаті Європи, де докладно було висвітлено проблеми, які потрібно усунути.

- тренера збірної направлять в ФСУ пропозиції на наступний річний цикл з підготовки збірної. Що ясно на сьогодні, потрібно зробити частішим тренування збірної під керівництвом тренерів збірної. Всі гравці повинні мати турнірний план на рік. На підставі плану турнірів розробити макротренувальний цикл. На порядок підняти фізичну і тактичну підготовку гравців. Підвищити конкуренцію в збірній. Наступного року ми повинні представити збірну до 15 і 17. Збірна повинна стати зразком і метою для всіх юніорів!

Тренер юніорської збірної України Костянтин Рибальченко зі своїми вихованцями під час КЧЄ-2019.

Костянтин Рибальченко, тренер збірної України до 15 років:

- Чи задоволені виступом збірної до 15 років на чемпіонаті Європи?

- В першу чергу я задоволений тим, що наша збірна команда України була учасником цього Чемпіонату, яка могла бачити кращі команди Європи, спостерігати і грати з ними. В цілому командним результатом задоволений.

- Які плани ставилися юніорам і наскільки успішно ці плани були виконані?

- Завданням кожного було показати свій максимум, бути єдиним цілому, бути командою. Не всім вдалося показати свою кращу гру, але те що юніори протягом усього чемпіонату були однією великою спортивною сім'єю це порадувало.

- Хто порадував, а хто, можливо, розчарував своїм виступом?

- Нашим завданням було дати можливість зіграти кожному гравцеві збірної, проявити себе і отримати змагальний досвід. Дуже здорово і впевнено виглядав перший номер збірної Діма Щербаков, незважаючи на сильних суперників він гідно виглядав на корті - три перемоги і дві поразки. Під другими номерами грали Радіонов і Поздняков.

Тимофій продемонстрував хороший якісний сквош, вважаю що йому не вистачило змагальної практики (він багато нервував, що позначилося на його невпевненості особливо в кінцівці геймів).

Олегу було непросто, кожна його гра була дуже затяжною і психологічно нервовою, але він зміг знайти в собі сили проявити характер і тим самим приніс в скарбничку нашої команди 2 перемоги.

Наші дівчатка Оля та Мілена були не тільки найгарнішими серед усіх інших на чемпіонаті, але і показали гідний результат. Оля впевнено перемагала своїх суперниць завдяки своїм потужним ударам з передньої частини корту, з більш сильними суперницями не вистачило фізичних кондицій. Наймолодша учасниця нашої команди - Мілена - показала весь свій технічний арсенал і волю до перемоги, впевнений що усі її перемоги і досягнення в найближчому майбутньому.

- У чому суттєва відмінність в грі суперників, що їм вдається краще, ніж нашим гравцям?

- Не дивлячись на юний вік вони грають в сквош! Явна перевага за фізичними і тактичним якостям.

- Чи справедливий результат або могли дотиснути вихід з групи?

- В цілому ТАК. Був шанс потрапити в топ-8, але..... значить не упустимо його на наступному чемпіонаті!

- Чи задоволені Ви десятим місцем? П'ять років Україна не грала в КЧЄ до 15.

- Задоволений. Ми записали на відео всі матчі нашої команди, зробили аналіз, готові працювати далі!

- Важко давати такі прогнози, але все ж турнір завершено: хто та велика зірка збірної, якій через п'ять-шість років ми будемо захоплюватися?

- Та, яка буде кожен день додавати собі по одній лампочці, щоб сяяти довго і на весь світ!!!

- Які плани після ЧЄ?

- Прописати тренувальний план підготовки збірної на наступний сезон. Спостерігати за юніорами по всій Україні, які в подальшому зможуть потрапити в команду. Ставати сильнішими.

©Анна Теслева

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби