Командний чемпіонат Європи зі сквошу в період 2010-2020

Командний чемпіонат Європи зі сквошу в період 2010-2020

Командні чемпіонати Європи проводяться дуже давно, і формат їх проведення досить часто змінювався. З моменту своєї появи національна збірна України виступала як на командному чемпіонаті Європи, так і на його своєрідному «сателіті» – Кубку Європейських Націй.

Костянтин Рибальченко: на таких чемпіонатах запам’ятовуються дуже складні та вольові перемоги, які забути потім неможливо

Мені надали можливість зіграти одну гру проти Угорщини. Який досвід я отримав? Безцінний, я міг зблизька спостерігати за грою світових зірок. За тим, як вони готуються до своїх ігор, як вони налаштовуються на гру, якого плану вони дотримуються, як вони поводяться на і поза кортом. Вважаю, що це найкращий досвід, який може бути гравця початківця та й не тільки!”

Лише в 2011 році Європейська федерація сквошу прийняла рішення структурувати континентальну першість, об’єднавши різні командні турніри та ввівши систему дивізіонів. У підсумку, недавній Кубок Європейських Націй перетворився в третій дивізіон, підлеглий суворої ротації з більш елітними рівнями. Обмін між цими дивізіонами підпорядковується суворому принципу – дві слабких команди випадають в нижчий дивізіон, а дві сильніші переходять до вищого, першого або другого відповідно.

Дмитро Щербаков: в українському сквоші почалася гегемонія перспективного Подворного Дениса

Дмитро Щербаков: “У 2011 році я вже закінчував кар’єру гравця. Для мене це був останній командний чемпіонат Європи зі сквошу. Дуже хотілося зберегти для України прописку в другому дивізіоні. Я погодився бути навіть запасним гравцем, але готовим в будь-який момент вийти на корт і викластися по повній за свою команду і країну. У групі ми програли Фінляндії та Бельгії 0:4 без будь-яких шансів. Потім за виживання поступилися Австрії 0:4, але вже брали у суперників гейми, а в грі за право залишитися у другому дивізіоні поступилися вічним суперникам зі Словаччини в дуже впертій боротьбі. Сорочинський поступився 1:3, Рибальченко – 2:3, Федорук – 0:3.

Я програв молодому Мирославу Селлеру 11:3. Перший гейм взяв легко 11:4, в другому мав два гейм бола, але не дотиснув і в підсумку 11:13. Далі вже не вистачило сил і я програв …

Після повернення з цього турніру в українському сквоші почалася гегемонія перспективного Подворного Дениса (учень Дмитра Щербакова), який набрався досвіду та ставав 5 років поспіль чемпіоном України зі сквошу”.

Національна збірна України, яка існує (як, власне, і сама українська школа сквошу) не так вже й давно, спочатку мала найменший рейтинг серед учасників. Суперники нам завжди траплялися дуже сильні – це вже правила посіву. Між тим наші спортсмени наполегливо тренувалися, давали бій та набиралися важливого досвіду.

Юлія Пугач: емоції, які спортсмен зазнає від спорту, поїздок, нових знайомств, звершень і особливо від командних поїздок – це СИЛА!

Юлія Пугач: “Для мене чемпіонат Європи був окремим Світом! Оскільки я припинила професійну кар’єру тенісистки через травму, входження до складу збірної зі сквошу і можливість поїхати на чемпіонат була для мене, як другий шанс. Для себе я отримала багато. В першу чергу, емоції, які ти відчуваєш під час командної поїздки та я навіть не кажу про змагання, просто збір спортсменів і передчуття майбутнього.

Перший чемпіонат Європи був для нас зовсім новим досвідом, особливо для мене і Ліани Сардак, дівчата – Надя Усенко та Аліна Бушма, попри їх юний вік, були набагато досвідченіші нас. Було круто, страшно, хвилююче, незрозуміло, але дуже круто! Ми були однією командою. Олексій Усенко нам дуже допомагав, і всі ми були бійцями. На першому чемпіонаті ми завоювали бронзу, це був дуже гарний початок, який нас всіх стимулював працювати та грати далі, щоб перемагати і в наступному році показати кращий результат!»

Українські збірні часто балансували на межі – то піднімалися до другого дивізіону, то поверталися в третій – проте віри в себе не втрачали, і в 2018 році жіноча збірна поставила своєрідний рекорд, посівши підсумкове 1-е місце (це якщо вважати положення команд по третьому дивізіону).

Ліана Сардак: я мала можливість спостерігати за гравцями з різних куточків світу, різного рівня гри, інших клубів та іншої країни

Ліана Сардак: “Довгоочікувана перемога збірної України. Турнір проходив у Ризі. Команда була представлена ​​найсильнішим складом гравців. На цьому турнірі чоловіча збірна України також брала участь в третьому дивізіоні. Нарешті була сильна підтримка з боку трибун. Незважаючи на один з найбільш сильних складів за всю історію третього дивізіону, наша збірна змогла здобути знаменну перемогу. На шляху до чемпіонства команда взяла гору над такими сильними збірними як: Австрія, Швеція та Італія. Що робить перше місце подвійно цінним. І нарешті збірна заслужено перейшла в більш високий дивізіон. В якому знаходиться на даний момент.

Тогорічний чемпіонат Європи українки провели не гірше, утримавши своє право виступу в другому дивізіоні. З урахуванням того, що за ці роки наші гравці стали не тільки набагато досвідчені й майстровані, але і змогли згуртуватися в справжню команду.

Ліана Сардак: “Хочеться сказати, що другий дивізіон – це зовсім інший рівень гри. Склад гравців, організація участі збірних, екіпірування, організація самого турніру – все на дуже високому рівні. Також змагання другого дивізіону проходять паралельно з іграми дивізіону першого. Ми мали можливість спостерігати ігри перших ракеток світу. Це незабутній досвід, який дає розуміння напрямку розвитку збірної в цілому, і себе як гравця.

Турнір проходив в Англії, в місті Бірмінгем. У найбільшому спортивному клубі країни (прим. Edgbaston Priory Club) орієнтованому на ракеткові види спорту. В якому було 27 тенісних кортів, 10 Сквош кортів, корти для інших ракеткових видів.

Збірна України за підсумком турніру, змогла зберегти прописку у другому дивізіоні, показавши гідну гру в суперництві з сильними збірними.”

Чоловіча національна збірна України гідно завершила командний чемпіонат Європи в третьому дивізіоні. Навіть після того, як нашим хлопцям не вдалося вийти у фінал за місця в другому дивізіоні, вони не опустили руки, а продовжували боротися до останнього. Про це говорила сама за себе фантастична перемога проти збірної Норвегії в вирішальному матчі за призове місце в четвертий день першості.

Артур Сікора: перш за все це ігри на високих швидкостях. Командний “дух” і почуття відповідальності як за свою країну, так і за Федерацію сквошу України.

Артур Сікора: “В 2019 році в Португалії від результату мого матчу залежало призове 3-е місце в European Team Championships Division-3. Це був дуже і дуже відповідальний момент. Відчуття, що на тебе дивиться не тільки вся команда, а вся Україна з моїми уболівальниками. Досить було “взяти” один гейм. І запам’ятався радісний мега-вигук моєї команди, коли у мене вийшло! Це був один з радісніших моментів у моєму житті. Спасибі ФСУ за цю унікальну можливість і з надією на нові поїздки і досягнення!»

Командний чемпіонат Європи серед чоловіків 1&2 дивізіон 2010-2020

Рік Переможець Срібний призер Бронзовий призер Місце України Локація Клуб Кількість учасників
2010 Англія Франція Голандія 18 Экс-ан-Прованс, Франція Val de L’arc 27
2011 Англія Франція Італія 19 Еспоо, Фінляндія TALIHALLI 19
2012 Англія Франція Німеччина Нюрнберг, Німеччина   18
2013 Англія Франція Німеччина 18 Амстердам, Голандія Frans Otten Stadion 20
2014 Англія Франція Німеччина 17 Річчоне, Італія Centro Tecnico Federale Figs 20
2015 Франція Англія Німеччина 18 Хернінг, Данія Sportscenter Herning, 19
2016 Англія Франція Шотландія 17 Варшава, Польща Kahuna Squash&Badminton 20
2017 Франція Англія Німеччина 20 Хельсінкі, Фінляндія TALIHALLI 20
2018 Франція Англія Іспанія Вроцлав, Польща Hasta La Vista Sport Center 20
2019 Англія Іспанія Шотландія Бірмінгем, Англія Edgbaston Priory Club 20

Командний чемпіонат Європи серед чоловіків 3 дивізіон 2010-2020

Рік Переможець Срібний призер Бронзовий призер Місце України Локація Клуб Кількість учасників
2011 Португалія Греція Гібралтар Будапешт, Угорщина Griff Squash Club 11
2012 Україна Польща Норвегія 1 Мальта Marsa Sport Club 12
2013 Ізраіль Норвегія Мальта Амстердам, Голандія Frans Otten Stadion 11
2014 Угорщина Польща Мальта Загреб, Хорватія First Fitness & Squash Tower 9
2015 Ізраіль Норвегія Мальта Любляна, Словенія Konex Sports Centre 12
2016 Португалія Італія Джерсі Бухарест, Румунія Infinity Sport Arena 10
2017 Словакія Польша Джерсі Сент-Гелієр, Джерсі Jersey Squash & Racketball Club 14
2018 Швеція Хорватія Україна 3 Рига, Латвія Pepsi Center 18
2019 Польща Австрія Україна 3 Лісабон, Португалія Lisboa Racket Centre 17

Командний чемпіонат Європи серед жінок 1&2 дивізіон 2010-2020

Рік Переможець Срібний призер Бронзовий призер Місце України Локація Клуб Кількість учасників
2010 Голандія Франція Англія Екс-ан-Прованс, Франція Val de L’arc 21
2011 Англія Голандія Ірландія Еспоо, Фінляндія TALIHALLI 10
2012 Англія Ірландія Франція Нюрнберг, Німеччина   15
2013 Англія Ірландія Франція Амстердам, Голандія Frans Otten Stadion 15
2014 Англія Франція Чехія Річчоне, Італія Centro Tecnico Federale Figs 15
2015 Англія Франція Ірландія Хернінг, Данія Sportscenter Herning, 14
2016 Англія Франція Голандія Варшава, Польща Kahuna Squash&Badminton 14
2017 Англія Франція Уельс Хельсинки, Фінляндія TALIHALLI 17
2018 Англія Франція Бельгія Вроцлав, Польща Hasta La Vista Sport Center 16
2019 Франція Англія Бельгія 13 Бірмінгем, Англія Edgbaston Priory Club 16

Командний чемпіонат Європи серед жінок 3 дивізіон 2010-2020

Рік Переможець Срібний призер Бронзовий призер Місце України Локація Клуб Кількість учасників
2011 Угорщина Польща Мальта Будапешт, Угорщина Griff Squash Club 8
2012 Данія Швеція Мальта Мальта Marsa Sport Club 8
2013 Мальта Польща Латвія Амстердам, Голандія Frans Otten Stadion 6
2014 Угорщина Швеція Україна 3 Загреб, Хорватія First Fitness & Squash Tower 6
2015 Польща Мальта Словенія 9 Любляна, Словенія Konex Sports Centre 9
2016 Шотландія Італія Фінляндія 5 Бухарест, Румунія Infinity Sport Arena 10
2017 Мальта Росія Джерсі Сент-Гелієр, Джерсі Jersey Squash & Racketball Club 7
2018 Україна Італія Норвегія 1 Рига, Латвія Pepsi Center 9
2019 Росія Австрія Норвегія Лісабон, Португалія Lisboa Racket Centre 12

©Анна Теслева

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби