У 2018 році на майданчику київського клубу “Sport Life”, Теремки пройшов 3 щорічний міжнародний турнір Ukrainian Junior Open 2018. Протягом 2-х днів з 2 по 3 червня на 6 кортах виступили юніори з України, Білорусі, Росії, Ірану, Латвії, Туреччини і о.Кіпр. В загальному, за час турніру було зіграно близько 200 ігр в 9 категоріях.

На турнірі Ukrainian Junior Open 2018, який зібрав близько 80 учасників в 4-х вікових категоріях серед дівчат (U11, U13, U15, U17) та 5 категоріях серед чоловіків (U11, U13, U15, U17, U19), українські сквошисти завоювали 4 золоті, 6 срібних і 6 бронзових медалей.

Перші місця на турнірі завоювали:

Золоті медалі в цьому році вибороли наші юніори, переможець категорії "BU13" -Біляєв Остап. На шляху до першого місця на міжнародних змаганнях Остап взяв верх над співвітчизником - Глущенко Лук'ян. У фінальному раунді проти Глущенко Біляєв переміг з рахунком 3:0 (11-9, 11-3, 11-4) Не поступаючись жодного гейму всім своїм суперникам по ходу всього турніру.

Друге золото, в категорії “BU15” дісталося зірці юніорського сквошу з України -Щербакову Дмитру мл. зайнявши 1 місце в своїй категорії B, Діма впевнено дійшов до основної сітки змагань за 1-4 місця де зустрівся зі своїм співвітчизником Радіонова Тимофієм і Pouya Shafiefard. З рахунком 3:0 Щербаков в півфіналі обіграв спочатку Радіонова, а потім в тривалому 5-ти геймовом матчі і іранця.

У скарбничку міжнародних медалей додав золото ще один киянин Юлій Лаукарт, сквошіст грав в одній з найбільш малочисельних категорій турніру – хлопчики до 17 років. Проте, Юлій впевнено обіграв трійку суперників і в черговий раз довів, що він номер №1.

А ось в найстаршій категорії учасників, хлопчики до 19 років (BU19) перемогу здобув харків'янин Юхим Бєліков, залишивши позаду суперників з Кіпру, Росії і Латвії.

Обіграти українців за кількістю золотих медалей вдалося лише іранцям. Гості з південно-західної Азії відвезли 5 золотих медалей, вітаємо гідних суперників і чекаємо наступного року в Україні: Мослехі Kousha (BU11), Мохаммад Бідний Баран (GU11), Nekopaeian Parmin (GU13), Pezeshki Setayesh (GU15) і Niki Шемірані (GU17).

Результати міжнародного турніру Ukrainian Junior Open 2018.

Фотозвіт з нагородження переможців і призерів Ukrainian Junior Open 2018.

Відзначимо, що даний турнір став можливим завдяки фінансовій підтримці Федерації сквошу України та Спортивного комітету України. Прекрасні подарунки і спогади нашим юніорам подарували спонсори турніру: водний партнер Моршинська, спортивний клуб №1 в Україні “Sport Life”, спортивний-інтернет магазин кінетика Спорт та Tecnifibre, за красу турніру відповідала компанія Malva, солодощі на турнірі були надані компанією “солодкий Arte”, а “Грааль Ресторан” подарував нашим чемпіонам участь в кулінарному майстер-класі.

Юхим Бєліков (переможець UJO2018, в категорії BU19)

“цей турнір – це перш за все доказ, що у нас розвивається сквош. У категорії до 11, 13 років представлено дуже багато українців і практично в кожній категорії в фіналі грають українці, боряться, нав'язують свою боротьбу”.

Стефано Pitsillis (срібний призер UJO2018, в категорії BU19)

“Дуже радий бути сьогодні тут, брати участь в цьому турнірі. До Києва приїхали дійсно сильні спортсмени, особливо я б відзначив іранців і українців, вони правда демонструють високий рівень”.

Олена Огонесян (виконавчий директор ФСУ)

«Я прожила цей турнір з моменту його реєстрації в календарі Європейської федерації сквошу і до вручення призів та медалей. Підготовка до турніру і його організація забирають дуже багато сил і енергії, але воно того варто, – розповідає виконавчий директор Федерації сквошу України Олена Огонесян, – сміливо можу сказати, що це був дуже сильний і яскравий турнір для юніорів на території України. За три роки проведення Ukrainian Junior Open до нас вперше приїхало багато іноземних спортсменів, склали гідну конкуренцію нашим сквошістам. Ми не плануємо зупинятися на досягнутому і ведемо переговори про підвищення категорії турніру, приверне ще більше спортсменів з України та інших країн. Крім того, вже зараз ми почали підготовку до Ukrainian Junior Open 2019 ».

UJO 2018 в третій раз підтвердив, що в нашій країні сквош розвивається семимильними кроками, юніори в дуже піднесеному настрої, викладаються на всі 100% і старанно тренуються. Нам дуже приємно бачити стільки іноземних гравців в Україні, ми задали темп у цьому році і плануємо в наступному зробити турнір ще масштабніше.

За результатами переговорів з Європейською федерацією сквошу, на сьогоднішній момент, ми отримали позитивні відгуки і маємо дати на проведення UJO2019 в європейському календарі на 5-7 квітня 2019 року!