Перед стартом основних ігор міжнародного турніру PSA «Pareti Сквош Open» -2016, 14 грудня о офісі федерації сквошу України пройшла перша, теоретична частина семінару для суддів сквошу першої категорії.

У ній взяло участь дев'ять фахівців, які раніше отримали кваліфікацію «молодший суддя-маркер», які претендують на підвищення своєї кваліфікації:

- Яна Ковальська;
- Ірина Задворна;
- Любов Тосхопаран;
- Сергій Харченко;
- Олександр Шобік;
- Ольга Черватюк;
- Денис Сімонов;
- Олег Островський;
- В'ячеслав Фретов.

Основною родзинкою даного семінару стала присутність двох найдосвідченіших суддів, які мають великий досвід роботи на престижних міжнародних змаганнях - голландця Жака Віландта і поляка Роберта Врубеля.

Коло-2Жак Віландт - арбітр світового рівня з Амстердама, який більше тридцяти років грає в сквош і має тридцятирічний досвід суддівства. Він обслуговував ігри по всьому світу - від Ріо-де-Жанейро до Гонконгу, а своїм кращим досвідом вважає зустріч між Джаншер Ханом і Джахангир Ханом, проходили в Пакистані. Найтриваліший матч в його роботі тривав 126 хвилин! будинки, в Нідерландах, Жак навчає безліч суддів - від клубного рівня до національного, проводить майстер-класи, іспити, публікує статті про сквош в журналах і газетах. На національному рівні він є офіційним тренером-оцінювачем.

В ході семінару Віландт акцентував увагу українських суддів на важливих аспектах суддівства, підкреслював важливість точної роботи маркера і судді, аналізував спірні ситуації, на різноманітних прикладах показував правила суддівства, звертав увагу на сучасні тенденції в світовому суддівстві.

колоРоберт Врубель, асистував голландцеві - не менше досвідчений арбітр, який отримав другу суддівську кваліфікацію ESF ще в 2012 році. Останні кілька років він обслуговує безліч турнірів світового масштабу: командні та індивідуальні чемпіонати рівня PSA, проходили в Польщі, Росії та Україні, командний чемпіонат Європи 2016 в Румунії, всесвітній чемпіонат серед юніорів у Польщі. Також Роберт є членом суддівських комітетів по сквошу відразу в трьох країнах - Польщі, Україні та Росії.

20161214_135116-2По закінченню першого дня семінару, присвяченого теоретичній частині, учасники заходу поділилися своїми враженнями про почуте.

Олександр Шобік був радий, що «все було дуже доступно, розгорнуто, і в той же час коротко і нічого зайвого ».

Яна Ковальська зазначила дуже хорошу презентацію і те, що вона розуміла доповідачів на 95%(враховуючи, що лекція проходила на анг.мові) .

Те ж сказав і Сергій Харченко: "З одного боку, я практично нічого нового сьогодні не дізнався. Але Віландт і Врубель пояснили все, як люди, які проходили через кожен з усіх моментів так багато разів, що тепер інформація запам'яталася максимально - раніше так не виходило. Це було для мене дуже важливо і корисно ».

15540323_1151436248303620_669928209_oПідсумок враженням підвела Ірина Задворна: «Я рідко відвідую суддівські семінари, оскільки живу в Дніпрі, а вони завжди проходять в Києві. Приємно, що сьогоднішній показав, що, в принципі, з суддівством в Україні не все так погано, як це може комусь здатися. Правила в основному всі наші судді знають добре, і нічого кардинально нового саме в цій частині не було. але приємно, що була можливість розібрати складні і найбільш часті ситуації, коли виникають перешкоди в оцінці ситуації. Також добре, що під час поточного турніру в Києві буде можливість поміркувати під наглядом судді такого рівня, який відразу після матчу вкаже на твої помилки, завдяки чому можна зрозуміти, над чим потрібно працювати далі ».

Попереду величезна практична робота - суддівство на «Pareti Squash Open» -2016, на якому кожен день Жак Віландт проводитиме так званий «Assessment» - експертну оцінку роботи своїх недавніх слухачів.

Автор: Олександр Музика

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X