Вашій увазі пропонується стаття, присвячена одному з дуже важливих аспектів гри - поводженню гравця на корті і покаранням за неправильну поведінку. Цій проблемі присвячено цілий розділ Правил - пункт 15. Ми акцентуємо увагу саме на цьому пункті тому, що хочемо зробити сквош в Україні грою, де панує взаємоповага, толерантність, порядність, розуміння і витримка. Звичайно, в ході гри ми всі переживаємо сильні переживання - адреналін зашкалює, пристрасті розпалюються. В таких умовах вміння зберегти своє обличчя і залишитися стриманими при демонстрації своїх емоцій - це означає проявити повагу до оточуючих, ніж завоювати симпатії глядачів, і зробити сквош більш видовищним і популярним видом спорту!

Під час змагань через бажання перемогти кожен втрачений м'яч викликає у нас шквал емоцій - і засмучення, і нудьга, і навіть злість. Ми просто відмовляємося погоджуватися з втратою очки. Через це часом стриматися дуже складно. І, звичайно, це стає причиною величезної кількості спірних ситуацій. Пункт 15 Правил допомагає утримувати гру в допустимих рамках шляхом припинення неналежної поведінки гравця. При виникненні описаних випадків Суддя повинен покарати його, якщо необхідно зупинивши гру (п. 15.6). Як покарання застосовуються: попередження («Проведення Попередження»), штрафне очко, присуджене супернику («Проведення Інсульт»), штрафний гейм («Проведення гри») або навіть Штрафний матч («Проведення матчу») в залежності від порушення (п. 15.7).

Давайте розглянемо найпоширеніші випадки порушень.

Conduct Warning (попередження) Conduct Stroke
(штрафне очко супернику)
Conduct Game/ Conduct Match (штрафний гейм)/ (штрафний матч супернику)
Тиха лайка Чутний мат Удар м'ячем в сторону глядачів або Суддів
Кидок ракетки на підлогу після програшу гейми Спеціально зламати ракетку, розбити об стіну Цілеспрямована травма противника
Сильний удар по м'ячу після розіграшу Вибити м'яч Екстремальна поведінка, що веде до втрати репутації гри
Сварка з Суддею Викинути ракетку за корт
Несхвальні коментарі щодо рішень судді Затяжні і повторювані суперечки
Негативний коментар до суперника Незгоди з рішеннями Судді
Тренерська підтримка Образливі коментарі щодо рішень або суддів
Застосування фізичного насильства
Образи противника, залякування його
Повторна спроба тренерської підтримки

Пункт Правил 15.1 свідчить також про те, що гравці повинні дотримуватися всіх правил турніру, в доповненні до вищепереліченого:Окремо є правила і для покарання рецидивів. При повторенні неприйнятної поведінки на корті (з описаних вище в таблиці), Суддя може винести або таке ж покарання, як і раніше, або більш суворе, ніж попереднє. При третьому порушенні більш суворе покарання є і зовсім обов'язковим. приклад. Гравець отримав Conduct Warning за незгоду з рішенням Судді. Вдруге у разі незгоди можна присудити або знову Conduct Warning, або вже Conduct Stroke. У разі третього незгоди гравця - Conduct Stroke обов'язковий.

15.2 Гравці не можуть розміщувати будь-який предмет в межах корту.

15.3 Гравці не можуть залишати корт під час гри, без дозволу Судді.

15.4 Гравці не можуть просити заміни Судді або Маркера.

15.5 Поведінка гравців не повинно бути агресивним, образливим, небезпечним або іншим неприпустимим в спорті.

15.6 Якщо поведінка гравця неприйнятне, тоді Суддя повинен покарати його, зупинивши гру, якщо необхідно. Неприйнятну поведінку включає в себе (обрані приклади):

15.6.1 словесні і візуальні образи;

15.6.2 вербальні, фізичні та інші приниження;

15.6.3 надмірний або умисний фізичний контакт (в тому числі відштовхування противника);

15.6.4 небезпечна гра, включаючи надмірний замах ракеткою;

15.6.5 сперечання з Суддею або Маркером;

15.6.6 нанесення ушкодження спорядження або корту;

15.6.7 нечесне використання часу для розминки;

15.6.8 затягування гри, включаючи несвоєчасне повернення на корт;

15.6.9 цілеспрямоване відволікання уваги;

15.6.10 отримання порад / підказок під час гри.

15.8. Суддя може оголосити більше ніж одне попередження, штрафний строук або штрафний гейм для кожного гравця, чия поведінка порушує правила, але кожне таке покарання, за таке ж порушення як раніше, не може бути менш суворим, ніж попереднє.

15.9 Попередження або покарання Суддя може винести в будь-який час, в тому числі під час розминки і після закінчення матчу.

Звітність щодо порушень правил поведінки на корті:

Якщо прийнято рішення про будь-якому покарання гравця за поведінку (поведінку), Суддя і Головний суддя крім усного попередження повинні відзначити інцидент на спеціальному бланку Conduct on Court Report Form. аналогічно, якщо головний суддя робив до гравця дії за порушення поведінки поза кортом, необхідно скласти і відправити в відповідну федерацію сквошу письмовий рапорт протягом 10 днів після інциденту.

На жаль, навіть Всесвітня федерація сквоша змушена регулярно застосовувати покарання до топовим гравцям світу, а це і серйозні фінансові стягнення (обчислюються сотнями доларів), і відсторонення на тривалий термін від участі в турнірах (аж до двох років).

Питання дисципліни під час проведення турнірів - один з пріоритетних для Федерації сквошу України. Адже тільки при дотриманні всіх правил буде панувати повага до гри, супернику, глядачам, і залучатися нові гравці в сквош!

Ознайомитися з повним текстом Правил гри в сквош ви можете перейшовши за посиланням.

Професійному суддівству в Україні бути!

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X