На минулих вихідних в Польщі пройшов один з найбільших міжнародних юнацьких турнірів, участь в якому брало майже двісті сквошістов з десяти країн. Україна на «Polish Junior Open» представляли відразу сім гравців, і кожен з них зміг залишити помітний слід на цих змаганнях.

15085645_1612403362387985_1273292259494461627_nюні Остап Біляєв та Ольга Котова ризикнули заявитися відразу в дві категорії - U-11 і U-13. Віддаючи всі сили в кожному з матчів, вони змогли заявити про себе і там, і там. Більш досвідчений у виступах на високому рівні Біляєв з легкістю став переможцем молодшої категорії, паралельно розбираючись з більш старшими суперниками. В U-13 його змогли зупинити лише в чвертьфіналі, але і потім «Слово хвилю» львів'янин не збирався здаватися. Čehu Faridu Faragu довелося битися з Остапом все п'ять геймів, перш ніж йому вдалося впоратися з українцем. До речі, ця гра відібрала у Фараго всі сили - матч за п'яте місце він програв. За підсумком, Біляєв повернувся додому із золотою медаллю категорії U-11 і почесним сьомим місцем категорії U-13 (останній матч Остапа був скасований - третя ракетка турніру поляк Натаніель Гернас знявся зі змагань після поразки в 1/4 фіналу нашому Дмитру Щербакову).

14639698_1612489549046033_1856298933254603825_nУ Kotovoj ж досягнення скромніші. Турнір вона почала не дуже вдало, програвши стартові зустрічі в обох категоріях. Але потім Ольга знайшла упевненість в собі і стала бити всіх направо і наліво. У категорії U-11 вона двічі розгромила господинь кортів (Нелл Дикчік і Зузанна Гура навіть не пручалися такого напору, часом радіючи хоча б парі очок, набраних в кожному з зіграних геймів). А потім перенесла впевненість і на ігри категорії U-13. шкода тільки, що сплеск активності Ольги припав на той період, коли вона вже вибула з боротьби за медалі змагань. Правда, є і виправдання - наприклад, в категорії U-13 вона почала боротьбу з матчу проти майбутньої переможниці турніру і господині кортів Факіх березня, мала другий номер посіву, так що невдача в такому протистоянні цілком з'ясовна.

14993428_1612408005720854_6267347622893357138_nВ U-13 чудово виступив не тільки Біляєв. Україна в цій категорії представляли також Олег Поздняков та Дмитро Шербаков-молодший. Перший просто не встиг увійти в ритм першості і в стартовому поєдинку проти чеха Мартіна Штепана встиг взяти лише один гейм, автоматично продовживши боротьбу лише за 17-е місце. Навіть там Олегу траплялися дуже серйозні суперники, але українцю вистачило характеру не здаватися і битися за кожне очко. І в боротьбі за лідерство в другій половині турнірної таблиці він домігся максимуму, поступившись лише у вирішальному матчі за 17-е місце Алексу Келару з Чехії. Між іншим, Келар від початку виступав другим сіяним на цьому турнірі, так що нічого образливого в ураженні такому опоненту немає - це скоріше сам чех нехай роздумує, як же йому вдалося, будучи одним з фаворитів першості, раптом опинитися за межами Топ-16.
За деякі невдачі своїх співвітчизників сповна порахувався Дмитро Щербаков. Він з ходу навіть не помітив трьох польських сквошістов, просто влетівши в півфінал. Тільки там довелося боротися по-справжньому. Швеція Джонатан Еdvardsson вимотав українця, зігравши з ним всі п'ять відведених регламентом геймів, причому в чотирьох з них кінцевий результат залежав всього від пари точних ударів. Власне, ця гра і стала справжньою окрасою даної категорії - як з точки зору напруги, так і якості показаного сквошу. Після такої битви ні у одного з суперників сил на подальшу боротьбу на вистачило - Щербаков поступився у фіналі першій ракетці поляку Якубу Гоголь, а Едвардссон в трьох партіях віддав бронзову медаль своєму співвітчизнику Карлу Бунді. Але кожен з них має право пишатися пройденим шляхом, а українські вболівальники - ще й «сріблом», завойованим нашим гравцем.

15178156_1612405512387770_694546030924231286_nУ категорії U-15 Україна представляв Юлій Лаукарт. З п'яти зіграних зустрічей він виграв три, зайнявши лише одинадцяте місце, але тут варто звернути увагу на рахунок в тих матчах, які він програв. Юлій змусив чеха Ахім Mracek витратити на подолання 1/8 фіналу всі п'ять партій, по ходу відіграючись з рахунку 1:2, причому в кожному з останніх двох геймів доля матчу висіла на волосині - тут можна списати на елементарну удачу чеського сквошіста. Те ж стосується і Любоша Вальтера - Він виграв у Лаукарта з рахунком 3:0, але жодна з партій не далася йому легко, а стартова і зовсім завершилася тай-брейком. Як би там не було, Юлій закінчив турнір в піднесеному настрої, вигравши останню зустріч у господаря кортів Якуба Вожіводькі.

15178130_1612408812387440_8097269306392944059_n-1Ще два українських сквошіста представляли нашу країну в категорії U-17. Данило Распутній почав свій шлях з першого ж раунду, спокійно пройшов поляка Леона Дибьоха, але потім на його шляху став другий сіяний Бенджамін Бергель, з яким впоратися було вкрай складно. свою гру Данило намацав лише в фінальний день змагань, коли в матчі за 15-е місце зумів здолати Роберта Янасевіча. його співвітчизник Артур Сікора домігся більшого. Високий номер посіву дозволив українцю стартувати відразу з 1/8 фіналу - аж до півфіналу Артур суперників на корті просто не бачив. Лише за крок до фіналу Sikore довелося вступити в справжній бій - йому протистояв перша ракетка турніру Максиміліан Vielgus. Поляк виправдав своє звання фаворита змагань, але наскільки дорогою ціною йому це далося! Артур буквально розмачулений суперника, змусивши його виплутуватися з ситуації при рахунку 0:2. Та й в інших трьох партіях він не давав Виельгусу ні секунди відпочинку - тут за противника Сікори зіграли рідні стіни клубу «Hasta La Vista». Поразка тільки додало Артуру спортивної злості, і він сповна відігрався у неділю на німця Моріс Hamann, абсолютно заслужено одягнувши на себе бронзову медаль турніру у Вроцлаві.

констатуємо: кожен з семи українців, який приїхав на ігри «Polish Junior Open», зумів запам'ятатися і показати яскраву гру (не кажучи вже про те, що Біляєв, Щербаков та Сікора привезли додому медалі цієї першості). І ці змагання стали чудовою генеральною репетицією до майбутнього 3-4 грудня чемпіонату України серед юніорів.

Результати українців на «Polish Junior Open» -2016 (Вроцлав, Польща)

14390915_1172072046198876_50419080531425785_nbezymyannyjbezymyannyj1bezymyannyj2

Автор: музика Олександр