Так, саме з таким врожаєм нагород, зібраному на помості в польському місті Вроцлав, повертається додому українська юніорська делегація з 25 учасників.

У нашій скарбничці – 2 золоті, 3 срібні та 2 призові медалі європейської карбування.

Ударно попрацювали над підкоренням польських кортів в останні дні турніру дві наші знамениті сквошісткі, виступаючі в наймолодших категоріях. 10-річна Христина Бегеба (категорія до 11 років), вперше стала переможницею міжнародних змагань. Вихованка тренерів Сергія Закомлістова і Ахмеда Мухаммеда виграла золото, обігравши суперниць із Польщі, Росії та України з рахунком 3:0 в кожному з зіграних матчів.

Христина Бегеба

26 ракетка серед юніорок до 13 років і 5/8 посіяна 12-річна Ольга Котова з Києва (категорія до 13 років) вперше виграла золото на польському турнірі. підопічна “Дитячої академії сквошу. Теремки”, брала участь в змаганнях PJO тричі, на цей раз була поза конкуренцією, випередивши в 1/4 фіналу 1 посіяну Sara Nedič зі Словенії з рахунком 11-7, 11-6, 11-13, 11-6. Далі у Вроцлаві Котової не було рівних.

Котова Ольга і Величко Мілена

У фінальному матчі Котова впевнено обіграла свою співвітчизницю Мілену Величко з рахунком 11-5, 11-9, 11-8. А Мілена в цій номінації виявилася на другому ступені п'єдесталу.

В юніорській категорії до 15 років срібло отримала минулорічна учасниця PJO (зайняла 5 місце в GU15) в цьому віковому розряді 14-річна Владислава Твердохліб з Дніпра. Учениця Олександра Булгакова на польському корті впевнено дійшла до фіналу, обігравши послідовно суперниць з абсолютною перевагою в 3:0. І лише в кроці до золота Влада виявилася слабкішою Анна Карина Морено Копп [5/8] з Німеччини, програвши німкені в 30-хвилинному матчі з рахунком 6-11, 12-14, 3-11.

Твердохліб Владислава

Кульмінацією турніру став очікуваний матч Юлії Жуковец, виступаючої в категорії до 19 років. У недільному фіналі 17-річна сквошістка, 5/8 номер посіву, за підсумками зіграних матчів зайняла 2 місце на турнірі, програвши росіянці Анастасії Куніцин (1-й номер посіву) з рахунком 11-3, 11-6, 7-11, 11-13, 11-3. матч тривав 50 хвилин.

Це другий досвід для Жуковец на турнірі PJO серед юніорів. У 2017 році Юлія стала 5 в категорії дівчат до 17 років.

Юлія Жуковець

Не залишилися без нагород у категорії до 11 та 13 років дві наші спортсменки, зайнявши почесні 4 місця в своїх вікових групах. Дебютантки міжнародних турнірів такого рангу 10-річна Бріленко Анна і 12-річна Зражевська Софія зійшли на призову сходинку п'єдесталу після вдалого старту на міжнародних виступах.

Всього ж в Польщі виступило 25 учасників від України. Серед інших спортсменів найбільш вдалими стали ігри Позднякова Олега (ВU15) та Сікори Артура (BU19), які посіли п'яте і шосте місце, відповідно.

Результати інших спортсменів від України на польському Polish Junior Open GP 2018:

• Андрушко Назар (BU13) – 22 місце.
  • Бегеба Крістіна (GU13) – 10 місце.
  • Бріленко Анна (GU13) – 21 місце.
  • Бриленко Олена (GU15) – 12 місце.
  • Джандан Тимур (BU11 / BU13) – 19 місце / 31 місце.
  • Гуляєва Анна (GU13) – 8 місце.
  • Гирик Єлизавета (GU15) – 13 місце.
  • Хлус Микита (BU11 / BU13) – 9 місце / 35 місце.