З 1.01.2018 року почали діяти нові правила обліку рейтингу в рамках турнірів, які проходять під егідою Федерації сквошу України.

До рейтингового залік йдуть 8 кращих результатів виступів гравця за останні 12 місяців. Таким чином, у загальному списку у кожного гравця зберігаються всі його результати виступів на турнірах, але в залік йдуть тільки кращих 8 за останній рік. Рейтинг ділиться на кілька видів залежно від категорії учасників.

FSU_26.03.2016_den3_fin2633webРейтинг ПРО (чоловіки) – це окрема категорія, в якій грають наші найкращі сквошисти, як правило це професійні гравці і тренери.

Рейтинг Любителі – включає в себе результати виступів всіх учасників аматорських категорій: М1, М2 і М3. При підрахунку балів за результатами виступів, зароблені очки на турнірах йдуть з різними коефіцієнтами в загальний залік. Так гравці М1 отримують до своїх очками коефіцієнт 10, гравці М2 – 1, а гравці М3 -0,1. Таким чином всі учасники аматорських категорій утворюють загальний аматорський рейтинг.

fsu_25.03.2016_1946У жінок існує один загальний рейтинг в який включаються результати виступів категорії Леді (високий рівень майстерності) з коефіцієнтом 10 і Леді-2 (початківець і середній рівень) з коеф. – 1.

Дитячий і юнацький рейтинг ведеться в категоріях до 11, до 13, до 15, до 17 років і до 19 років.

До рейтингового залік йдуть 4 кращі результати виступів гравця за останні 12 місяців. Таким чином, у загальному списку у кожного гравця зберігаються всі його результати виступів на турнірах, але в залік йдуть тільки кращих 4 за останній рік.

При досягненні віку для переходу з молодшої вікової категорії в старшу вікову категорію застосовуються такі правила підрахунку рейтингу:

  1. Якщо спортсмен не грав в старшій віковій категорії, то при переході переноситься 50% очок за кожен з турнірів молодшої категорії для доповнення кількості турнірів до 4х, до моменту зіграних 4х турнірів в новій категорії.
  2. Якщо у спортсмена є поточний рейтинг в старшій віковій категорії, але немає 4х турнірів, то при переході з молодшої вікової категорії в старшу вікову категорію переноситься 50% рейтингу, потрібної кількості турнірів.
  3. Якщо у спортсмена є поточний рейтинг в старшій віковій категорії і налічує 4 турнір, то при переході з молодшої вікової категорії очки не переносяться.

Також значний вплив на кількість зароблених в турнірі рейтингових очок надає категорія турніру.

змагання бувають 5 категорій:

  • Національна категорія - з коефіцієнтом підрахунку в рейтинг 1,5.
  • Категорія «А» - коефіцієнт 1.
  • Категорія «В» - коефіцієнт 0,75
  • Категорія «С» - коефіцієнт 0,5
  • Категорія «D» - коефіцієнт 0,25

Національна категорія – у 2018 році це Чемпіонат України, Кубок України та Чемпіонат України серед юніорів.

Категорія А – це турніри PSA і комерційні турніри з призовим фондом не менш 10,000 грн.

категорія B,З – це відкриті клубні турніри.

категорія D – це турніри клубного значення.

FSU_26.03.2016_den3_fin2555Вибравши будь-якого гравця і натиснувши на суму його рейтингу ви можете бачити турніри, виділені жирним шрифтом, які йдуть у залік, та інші турніри, не виділені жирним шрифтом, які не потрапляють у залік, але в яких ви брали участь. Також розшифровка рейтингу дозволяє бачити, яке місце ви посіли у своїй категорії на кожному турнірі, а також дані по всіх турнірах з 01.01.2015 м. При оновленні рейтингу, як і було раніше, турніри, по яких пройшло більше 12 місяців, перестають потрапляти в рейтинговий залік. Ми сподіваємося, що це дозволить зробити рейтинг більш об'єктивним і знизить залежність місця в рейтингу від кількості зіграних турнірів.

Ваші пропозиції та зауваження щодо розрахунку рейтингу надсилайте на адресу ФСУ: info@squash.ua.

Бажаємо всім учасникам нових перемог на турнірах і просування в рейтингу!