Про все зростаючої популярності сквошу в Україні було сказано вже багато. Черговим доказом цього прогресу ставати поява все нових кортів для занять улюбленим видом спорту. І що найбільш важливо - сквош продовжує посилено розвиватися не тільки в столиці України, але і в регіонах нашої країни. До кінця минулого року налічувалося понад шістдесят відкритих кортів в різних клубах в тринадцяти містах України, багато з яких ще й приймають турніри різних категорій, аж до міжнародних. І ось тепер на черзі введення в експлуатацію ще кількох кортів для гри в сквош.

У дніпропетровському клубі «Health&ракетки » (вул. Марії Кюрі,5), вже не перший рік провідному традиційні змагання серед любителів «Dnepr Squash Tour», все збільшується кількістю гравців доводилося тулитися лише на двох кортах. Починаючи з цього року, займатися сквош стане набагато зручніше - в клубі вже добудовується третій корт. А це значить, що і черг для занять сквош стане менше. І працювати буде комфортніше.

DSC_0010- Ідея збільшити кількість кортів до трьох була у нас давно, - прокоментував дану подію один з натхненників дніпропетровського сквошу Олександр Булгаков. - А зараз її реалізація стала просто необхідною. Кількість людей, бажаючих займатися сквошем, збільшилася настільки, що два корти просто вже не можуть справлятися з навантаженням. Записатися на тренування в піковий час - вранці до 12:00 і в другій половині дня після 15:00 - стало практично неможливо, так що третій корт буде для дніпропетровців як не можна до речі. Для будівництва ми домовилися з секцією фітнесу в нашому клубі, орендували у неї місце під корт. Тепер «Health&Rackets »зможе приймати більше бажаючих.

Це вигідно ще й з того боку, що в проведених нами турнірах зможуть взяти участь більше гравців, та й формат змагань зможе зазнати змін в кращу сторону - наприклад, додадуться нові категорії. Звичайно, ми не Київ, в якому любителів сквошу незрівнянно більше, але вже зараз відчувається, що не за горами той момент, коли доведеться думати про будівництво нових кортів. І я радий, що і інші клуби також зараз шукають можливості для розширення - це говорить лише про те, що всі ми працюємо в правильному напрямку.

Так, незважаючи на всю роботу, яку ми робимо по популяризації сквошу в Україні, для багатьох людей цей вид спорту є якщо не незнайомим, то просто екзотичним. Плюс додати до цього економічні обставини, агресивну зовнішню середу. Можливо, тому розвиток сквошу в Україні йде не так стрімко, як, скажімо, в більш економічно стабільної Польщі. Втім, судячи з нашого клубу, українці зараз стали більше приділяти часу своєму фізичному здоров'ю. Адже у нас не тільки сквош-секція переповнена бажаючими, я говорю і про аеробіки, спа, FitNesse… Можливо, якраз сьогоднішня ситуація в країні не дає людям роз'їжджати ледачими туристами по закордонах, зате дозволяє їм підтримувати фізичну форму в спортивних клубах. Як би там не було, ми завжди раді допомогти українцям в їх прагненнях, і збільшення кількості сквош-кортів - один з кроків до цього.

Однак справжнім проривом в українському сквош стало будівництво нового клубу у Львові. До цього в західній столиці України на три фітнес-центру було лише п'ять майданчиків для занять сквошем. Завдяки ініціативі місцевих любителів цього виду спорту їх кількість має збільшитися вдвічі. Один з кращих гравців Львова і безпосередній учасник цього процесу Василь Бессарабов поділився планами на майбутнє львівського сквошу:

IMG_8658- Новий клуб буде розташовуватися на території ТВК «Південний» на вулиці Щирецькій, 36. У наших планах будівництво п'яти-шести кортів, два з яких вже технічно готові до введення в експлуатацію. Називатися він буде відповідно до напряму своєї роботи - «Сквош Центр». Територіально корти знаходяться над виставковим залом на парковці ТВК «Південний», у власника якого Петра Івановича Писарчука там вже є відкриті і закриті футбольні поля, відкриті і закриті тенісні корти, школа бокса А.Котельника, фітнес зал Олімп В.Рекші, настільний теніс, плавальний басейн, СПА Центр «Три Стихії», гімнастичний зал Грація, школа бальних та сучасних танців и др він взагалі ентузіаст спортивного та здорового способу життя. І величезне спасибі як Писарчука П.І., так і всьому колективу ТВК «Південний» за реалізацію даного проекту і внесок в розвиток українського сквошу.


  [мережу]

  IMG_8644Чому так багато кортів? Вся справа в тому, що сквош у Львові розвивається вкрай стрімко. Декілька років тому, коли відкрився перший корт в клубі «Формула Краси», про цей вид спорту знали від сили два десятки людей. А вже через рік мережа «Sport Life» при відкритті своїх двох фітнес-центрів без коливань поставила в них по два нових корту - від охочих не було відбою. Можна сказати, люди приходили познайомитися з новою грою і так на кортах і залишалися, потім приводили з собою друзів знайомих, родичів… Сквош не залишив байдужим нікого. Судіть самі, тільки за минулий рік в той же «Sport Life», за винятком постійних клієнтів, за гостьовими картками саме для гри в сквош прийшло понад п'ятсот нових любителів цього виду спорту! Так що про доцільність побудови такого комплексу, як «Сквош Центр», питання навіть не стояло. Сподіваюся, в недалекому майбутньому Львову вдасться вийти на друге місце за кількістю любителів сквошу - Київ все-таки поза конкуренцією. А там, сподіваємося, не за горами і проведення широкомасштабних (і не тільки внутрішніх) турнірів.

  Не варто говорити про такий бум з огляду на близькість Львова до Польщі, де організація ігор в сквош поставлена ​​на широку ногу. Чесно кажучи, львівська делегація ледь чи не вперше отримала можливість зібратися і з'їздити до сусідів на турнір. Ми лише сприймаємо цю країну, як приклад для наслідування. Просто це такий вид спорту - не закохатися в нього просто неможливо.

  журналіст: Олександр Музика

  Залишити коментар

  Ваша пошта не буде опублікована

  X