refinansiering | споживачів про день 2017 | Споживач відповідь негайно

Останні роки набирає обертів ще один напрямок від Європейської федерації сквошу. Якщо раніше турніри серед ветеранів цього виду спорту, перейшли віковий рубіж від 35 років, були рідкістю, то тепер цей рух вже стало окремою серією турнірів зі своїм чемпіонатом Європи в категорії «Masters». І хоч українські майстри ракетки на даних змаганнях виступають не так часто, але кожен раз їм все ж вдається дивувати своїх суперників - тим більше показово, що ще десяток років тому про український сквош на європейському рівні практично нічого не було відомо.

З останніх подій відзначимо дві поспіль перемоги капітана національної збірної Костянтина Рибальченка, зумів спочатку виграти турнір в Будапешті, а потім і Бордо, де, до речі, не віддав суперникам жодного гейму, а багато хто з них взяв з розгромним рахунком. Можна згадати і його перемогу на змаганнях у Вроцлаві в далекому 2015 році. Може здатись, що на турнірах схожого роду задоволена слабка конкуренція, але з цим категорично не згоден ще один корифей українського сквошу Олександр Булгаков. Він уже давно виступає на турнірах такого роду в категорії «40+» і знає, що на них часом можна зіткнутися з такими суперниками, які бувають не по зубах і більш молодим майстрам ракетки.

Булгаков не перший рік є учасником «Masters» і знає все підгрунтя таких турнірів. І, до речі має чимало досягнень - третє місце на «Italian Open Masters» в 2015 році в Річчоне, п'яте місце на «Польський Мастерс» -2015, високі місця на інших турнірах в Чехії, Німеччини, включаючи нещодавнє п'яте місце на «Hungarian Squash Masters». Так що він цілком об'єктивно може розповісти, що чекає гравців, які вже перейшли ту межу, коли можуть дозволити собі виступати в тій чи іншій віковій категорії на міжнародному рівні.

Олександр Булгаков на турнірі в Угорщині

 

Олександр Булгаков: «На« Мастерсах »завжди непередбачувано»

- Я вже років зо два виступаю на схожих змаганнях. Це у нас в країні поки немає подібних першостей, а в інших країнах сквош існує давно, і вже є достатньо людей різного віку для того, щоб проводити такі турніри. Найчастіше вони орієнтовані на місцевих ветеранів сквошу, але там завжди раді бачити і представників з-за кордону.

- Зрозуміло, з віком досвід і майстерність нікуди не пропадають, але ж швидкості вже не ті. Наскільки суперники на «Мастерсах» відрізняються від тих, з ким ви зустрічаєтеся на звичайних турнірах?

- Як ви вже сказали, у них божевільний досвід гри. Додамо до цього культуру цієї гри, особливо у представників країн, де сквош має давню історію. Багато хто грає в сквош з 30 с лишком лет, вони відрізняються в плані техніки, підходу до гри, правильно розминаються, zaminayutsya, відчувають свій організм. видно, що раніше займалися професійно, всі ці нюанси були поставлені і закріплені на підсвідомому рівні.

Звичайно, в моєму віці складно грати проти молодих сквошістов - як мінімум, більше часу доводиться витрачати на відновлення, більше втрачається енергії. Пам'ятаю, як в минулому році в Німеччині з п'яти поєдинків мені довелося зіграти два пятігеймових на корті, де ще й температура була під 30 градусів - можна було мене вичавлювати. Але, знову ж, навіть на таких турнірах не скажеш, мовляв, вийшли пограти якісь «старички». Якби ви бачили, як в Будапешті в березні виступав англієць Лу ван Талліган в категорії «60+»! У нього могли б повчитися і молоді професіонали в самому розквіті сил. В загальному, немає межі досконалості. І вік в цьому не перешкода.

- Як ви оцінюєте здобуте в Угорщині п'яте місце? Це хороший результат?

- Ну, кращим був третій в Італії два роки тому. Але взагалі-то будь-яке місце, здобуте на схожих турнірах, дуже цінно. розумієте, чим вище вік учасників, тим цікавіше, тим складніше суперники. У тій же категорії «35+», в якій зараз виступає Костянтин Рибальченко, багато гравців ще ведуть активну кар'єру і можуть собі дозволити грати на «загальних» PSA-турнірах, тому на «Мастерс» заявляються рідко. Вони виступають за національні збірні, виблискують на професійних турнірах. Тому і конкуренція у Рибальченко поки не дуже сильна. А ось чим старше, тим складніше. Самі насичені категорії, як я помітив, це «45+», «50+» і старше.

Щодо п'ятого місця в Угорщині… нормальний результат. Адже на будь-якому турнірі все вирішує загальний рівень заявлених гравців і заздалегідь спланувати нічого не можна. буває, на один турнір приїжджає велика кількість сильних гравців, і п'яте місце - це взагалі ого-го яке досягнення. В Угорщині моїм стелею могло б бути четверте місце, максимум потрапляння до трійки призерів. Хоча, зізнатися, склад учасників в моїй категорії був досить рівним.

- Зараз ви вже не так часто берете участь у внутрішніх турнірах. Чи означає це, що ви вирішили зосередитися на тренерській роботі і виступах на подібних «Мастерс»?

- Чому ж? Я граю на змаганнях в Україні. Все залежить від того, як дозволяє час, робота, здоров'я. Просто неможливо ж зіграти на всіх турнірах, які існують. Щодо «Мастерсів», то тут, зазначу, варто ще й фінансове питання - в інші країни досить дорого їздити. перельоти, проживання - ніж на захід від, тим дорожче. Так що я вибираю більш доступні на мою бюджету. ось, наприклад, Зараз проходить в Англії цікавий турнір - як я вважаю, один з «найкрутіших» в своєму роді. У минулому році на ньому виступав гравець, входив свого часу в Топ-5 сквошістов світу. Але дозволити собі на п'ять днів поїхати в Лондон я не можу - можна потім вже рік нікуди не виїжджати (сміється).

- І який же найближчий виїзд ви плануєте?

- Про чемпіонат Європи до Польщі, який стартує 30 серпня. Власне, з метою підготовки до нього ми і їздили в Будапешт, потім Костя ще й набив руку на турнірі в Бордо. Треба ж заробляти очки в рейтинг, щоб посів був більш зручним. Адже тут рівень учасників буде набагато вище, ніж на рядових турнірах. Минулого разу (о 2015 році, коли турнір проходив у Швеції), наприклад, тут перемагав екс-тренер легендарного Тьєррі Лінку Ренан лавин. Так що прохідних суперників не буде, тому і намагаємося максимально підготуватися і убезпечити себе від неприємних сюрпризів.

Що приємно, даний напрямок в сквош зростає. Міжнародні федерації відносно недавно зайнялися організацією «Мастерсів» на високому рівні, і вони набирають все більшої популярності, все більше вливається людей. І навіть рейтинг учасника може ні про що не говорити. В Угорщині, наприклад, я за минулі заслуги був посіяний під першим номером, а заявилися хлопці без рейтингу і відразу повибивали всіх фаворитів. Так що в таких змаганнях завжди цікаво і непередбачувано. Знову ж, поява такої кількості нових турнірів піднімає інтерес до сквошу в окремо взятій країні і може, в результаті, допомогти сквошу нарешті стати одним з учасників Олімпійських ігор.

© Олександр Музика

коментарі живлення від HyperComments
X