Минулого тижня відбулася знакова для українського сквошу подія - чотири гравці офіційно отримали звання майстрів спорту України. Ними стали лідери чоловічої та жіночої збірних України, переможці та призери вітчизняних чемпіонатів різних років Костянтин Рибальченко, Денис Подворний, Ліана Сардак і Аліна Бушма. За все офіційне існування сквошу в нашій країні поява поняття «майстер спорту зі сквошу» стало першим в його історії - і було затверджено Міністерством молоді та спорту України.

ВІТАЮЧИ НАЙСИЛЬНІШИХ

Існують певні правила подачі заявок на отримання звання майстрів спорту, і в цьому сенсі Федерація сквошу України виконала колосальну роботу - адже тепер можна говорити про те, що сквош на офіційному рівні в нашій країні піднявся на новий рівень. А, значить, зусилля і досягнення як наших спортсменів, так і адміністрації винагороджені сторицею. Втім, свої «корочки» вищеназвані гравці отримали не за те, чого вони домагалися в минулі роки, а виключно за медалі, здобуті на індивідуальному чемпіонаті України-2017, який проходив нещодавно. Але від цього цінність даної події нітрохи не менше.

«Дуже радий отриманню посвідчення. Хочу подякувати ФСУ за муки в його оформленні. Сподіваюся у мене ще вистачить сил і бажання радувати себе і любителів сквошу відмінною грою», - написав на своїй сторінці в соцмережах чемпіон України-2017 Денис Подворний.

Також порадувала свою родину і чемпіон України-2017 серед жінок Ліана Сардак. Принаймні, в захваті від визнання прикладених зусиль була її мама Лаура: «Я хочу поділиться своєю радістю і прекрасною новиною - це величезний подарунок від моєї дочки! Своєю наполегливою працею, крок за кроком, вона йшла до своєї мрії і досягнень. Це були дуже важкі кроки, часом відчай і біль призупиняли і сповільнювали шлях, але віра, завзятість і непереможний дух наповнювали тебе силами, моя ластівка, моя радість і моє щастя! Ліана, я дякую тобі за все, що ти зробила і робиш у своєму житті. Ти наповнюєш мене світлими і чистими силами життя. Ти окрилюєШ мене і моє життя. Ти робиш мене щасливою кожного дня. Я дуже люблю тебе і ціную все, що ти робиш. Пишаюся тобою безмірно!».

Денис Подворний, Ліана Сардак, Костянтин Рибальченко і Аліна Бушма

Капітан національної збірної України Костянтин Рибальченко встиг на церемонію вручення посвідчення між двома виграними турнірами в Угорщині та Франції. Відзначимо, що для нього це вже друге звання майстра спорту - до того, як він захопитися сквошем, Рибальченко удостоївся такого ж звання в настільному тенісі. Ну, і не можна не відзначити те, що наймолодшою ​​з перших майстрів спорту зі сквошу стала Аліна Бушма. У 16 років Аліна вже має чималий досвід перемог на міжнародних турнірах і незабаром може представити Україну на Всесвітніх Іграх у Вроцлаві. В загальному, варто зізнатися, що нагороди знайшли своїх героїв. Власне, наша країна має чимало гравців, гідних визнання на такому рівні - втім, попереду ще чимало цікавих змагань, чемпіонатів України. І за сприяння і наполегливої ​​роботи Федерації сквошу України, сподіваємося, всі вони зможуть досягти свого. Головне, що початок вже покладено, а сквош отримав справжнє визнання як один з найбільш популярних видів спорту в нашій країні.

Також відзначимо, що після появи на державному рівні поняття «майстер спорту зі сквошу» федерація відразу ж продовжила роботу щодо градації і за іншими рівнями. Зараз на розгляді списки гравців на звання «кандидат у майстри спорту». Отримання такого визнання істотно полегшить завдання щодо підвищення розряду при подачі майбутніх заявок до Міністерства молоді та спорту на «майстрів».

Звання КМС України зі сквошу отримали титуловані українські спортсмени:

ОФІЦІЙНЕ ВИЗНАННЯ

Ведучий тренер штатних команд національних збірних команд України з неолімпійських видів спорту (в число яких входять сквош, сумо, самбо, парашутний спорт, дартс, перетягування канату і багато інших) Андрій Ребрина також був радий тому, що українські сквошисти нарешті отримали визнання на рівні Міністерства молоді та спорту та й всієї держави в цілому:

«Спортивне звання «Майстер спорту України» в цьому році було присвоєно відразу ж, як тільки були виконані вимоги Єдиної спортивної класифікації України. Крім власної гордості і поваги колег, це звання дає надбавку до заробітної плати в розмірі 10%, якщо спортсмен працює в сфері фізичної культури, привілеї при вступі до ВНЗ і так далі».

Розповів Андрій Анатолійович і про своє відношенню до сквошу: «Мені дуже симпатичні ігрові види спорту, я позитивно ставлюся до сквошу, хочу і буду сприяти розвитку даного виду спорту. У дитинстві я займався настільним тенісом, був чемпіоном області, так що розумію саму концепцію гри в сквош. Потрібно відкривати більше залів з кортами, приділяти увагу розвитку виду спорту і його популяризації в державі, підвищувати рівень майстерності спортсменів, активізувати навчально-тренувальну роботу в спортивних організаціях (ДЮСШ). Сам я ще, на жаль, в сквош не грав, але найближчим часом із задоволенням спробую пограти і поглиблено вивчити цей вид спорту».

Також Ребрина нагадав і про те, що вже через місяць в кінці липня українські сквошисти зіграють в складі нашої делегації на Х Всесвітніх іграх, які пройдуть в Польщі: «Зараз докладається максимум зусиль для підготовки спортсменів до Ігор,- організовуються і проводяться навчально-тренувальні збори. Бажаю нашій делегації збірної команди України добути якомога більше перемог у всіх представлених видах спорту, в тому числі і в сквоші».

Умови присвоєння спортивних звань в неолімпійських видах спорту

«Кандидат в майстри спорту України»

3-4 місця - на чемпіонаті України;

1-2 місця - на чемпіонаті України серед юніорів старшої вікової групи;

1 місце - на міжнародних змаганнях, які проводяться на території України.

«Майстер спорту України»

1-2 місця - на чемпіонаті України;

1 місце - у фіналі Кубка України;

1-3 місця - на чемпіонаті світу серед юніорів в індивідуальному або командному виді програми;

1-2 місця - на чемпіонаті Європи серед юніорів в індивідуальному або командному виді програми.

«Заслужений майстер спорту України»

1-3 місця - на Всесвітніх іграх;

1 місце - на чемпіонатах світу (не менше двох разів)

2-3 місця - на чемпіонатах світу (не менше трьох разів)

“Майстер спорту України міжнародного класу”

4-6 місця – у Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту;

1-3 місця – на чемпіонаті світу в індивідуальному виді програми;

1-2 місця – на чемпіонаті Європи в індивідуальному виді програми;

1-2 місця – на чемпіонаті світу в командному виді програми;

1 місце – на чемпіонаті Європи в командному виді програми.

Примітка: Обов'язковими умовами є участь спортсмена в відповідних спортивних змаганнях у складі окремої офіційної делегації національної збірної України, затвердженої указом Мінмолодьспорту в установленому порядку, а також наявність в одній спортивній дисципліні представників не менше 14 країн.

© Олександр Музика

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X