22Як було відзначено раніше робота Федерації була формалізована шляхом створення відповідних комітетів, зокрема - комітету по суддівству ФСУ (далі Комітет). Його очолив Олексій Усенко, з реалізацією проектів допомагає йому Любов Тосхопаран. І ось вже на минулому тижні комітет спільно з Президентом Федерації провів своє засідання, де учасники обговорили ключові питання з розвитку суддівства в Україні, а також затвердили попередній план роботи до кінця поточного року. Суддівство в Україні розділили на два напрямки: аматорське (для суддівства на клубних міні-турнірах або змагань формату сквош-тайм) і професійне (підготовка суддів відповідно до європейських і світових стандартів).
Відкритий Кубок України зі сквошу 2015 року, як і інші турніри, показав, що рівень суддівства в Україні ще невисокий. Тому Комітет активізує свою діяльність з навчання суддів.
В рамках професійного суддівства Федерацією раніше було проведено вже 2 семінару, за результатами яких 21 людина успішно здали письмовий іспит (тестування). Після здачі практичної частини (практичне суддівство), всі кандидати отримають суддівський сертифікат категорію «молодший суддя / маркер».
Надалі Комітет планує організовувати і проводити семінари для різного рівня суддівства, в тому числі із залученням іноземних професійних суддів. Найближчим часом буде проведено додаткове тестування для всіх бажаючих отримати початкову категорію суддівства і брати участь в наступному семінарі.
Слідкуйте за новинами від Комітету, а також звітами про виконану роботу щовівторка в розділі «Суддівство» сайту ФСУ. Якщо у вас є побажання щодо розвитку суддівства в Україні - надсилайте їх на електронну пошту referee@squash.ua з темою «Суддівство». Також запрошуємо асоційованих членів Федерації - бажаючих розвивати суддівство в Україні, в нашу команду.

Професійному суддівству в Україні бути!

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X