Уже через кілька днів стартує одне з основних континентальних змагань - командний чемпіонат зі сквошу. У цьому році він пройде у фінському Гельсінкі. Тут будуть боротися команди першого і другого дивізіонів Європи. Наша команда визначилася зі складом вже після внутрішнього індивідуального чемпіонату України - залишалося лише дочекатися жеребкування і дізнатися імена тих гравців, які будуть нам протистояти.

Ми граємо в другому дивізіоні і, як завжди, сподіваємося домогтися права вийти на найвищий рівень. Для цього необхідно, як мінімум, вийти з групи - для цього сили є. Нагадаємо, що в складі збірної України-2017 виступатимуть і ветерани вітчизняного сквошу, і найсильніші на сьогоднішній день юніори - найдосвідченіші в подібних баталіях Костянтин Рибальченко та Валерій Федорук, п'ятикратний чемпіон України Денис Подворний, змужнілий Дмитро Погребняк і підрісший до боротьби на такому рівні чемпіон України серед юніорів Артур Сікора. На груповому етапі протистояти їм будуть збірні Ізраїлю та Нідерландів - пройти їх нашим гравцям цілком під силу.

Звичайно, ніхто з гравців збірної України ніяких гучних слів не говорить (згадаємо хоча б обережний прогноз того ж Подворного). Але кожен з них намагається підійти до даного змагання в оптимальній формі. В минулому році ми не змогли вийти з групи, але все ж стали кращими серед інших, зайнявши підсумкове 9 місце в другому дивізіоні. І нехай нині в складі команди немає Руслана Сорочинского, який здобув для збірної найбільшу кількість перемог, але і в такому складі можливо здолати як ізраїльтян, так і посіяних під першим номером голландців. За рік ми змужніли і досить піднялися в своїй майстерності, щоб не просто кинути виклик таким суперникам, але і змусити їх капітулювати.

До речі, з волі жереба українцям на груповому етапі знову доведеться зустрітися з ізраїльтянами - ще один стимул для того, щоб максимально підготуватися і взяти реванш за поразку в минулому році. Склад цієї команди не змінився. Якщо пам'ятаєте, в травні 2016 року Даніель Полещук та Рон Леві в трьох геймах здолали Подворного та Рибальченко, а Роє Аврахам витратив п'ять партій на подолання бар'єру в особі Федорука - єдину перемогу в тій зустрічі на свій рахунок записав Сорочинський, який здолав Надава Разіеля.

Що стосується збірної Нідерландів, то з кожним з її представників наші гравці зустрічалися на різного роду міжнародних турнірах (включаючи індивідуальні чемпіонати Європи). І П'єдро Швеєртман, та Марк Тер Слуіс, та Барт Равелло, та Рене Мійс, та Ділан Беннет - імена, добре знайомі українським сквошистам. З одного боку - це дуже сильна команда без особливої ​​слабинки (про що і говорить перший номер посіву). З іншого - ми знайомі з особливостями гри кожного з її представників і, вміючи працювати злагоджено, завжди можемо підготувати і підказати своєму партнерові, якомога персонально боротися проти кожного з них.

Формат командного чемпіонату Європи змін не зазнав - між дивізіонами відбувається обмін по дві команди. Фіналісти ігор третього дивізіону Словаччина і Польща з нетерпінням чекають, кого вони зможуть замінити в майбутньому році. Нашій збірній досить вийти з групи, щоб уникнути боротьби за виживання в своєму дивізіоні. Втім, судячи з нинішньої гри кожного з сквошистів, нам цілком під силу побити рекорд, поставлений у свій час і навіть прицілитися на те, щоб на наступний рік мати набагато більш комфортний номер посіву з прицілом на вихід до першого дивізіону.

Командний чемпіонат Європи-2017 (Гельсінкі, Фінляндія)

26-29.04.2017

I дивізіон

Група А

Англія (1)

Німеччина (4)

Іспанія (5)

Швейцарія (8)

Група В

Франція (2)

Шотландія (3)

Фінляндія (6)

Чехія (7)

II дивізіон

Група А

Нідерланди (1)

Ізраїль (8)

Україна (9)

Група В

Ірландія (2)

Угорщина (7)

Норвегія (10)

Група С

Уельс (3)

Австрія (6)

Португалія (11)

Група D

Данія (4)

Бельгія (5)

Італія (12)

Склади команд групи А

НІДЕРЛАНДИ

 1. П'єдро Швеєртман
 2. Ділан Беннет
 3. Рене Мійс
 4. Барт Равелло
 5. Марк Тер Слуіс

ІЗРАЇЛЬ

 1. Даніель Полещук
 2. Роє Аврахам
 3. Надав Разіель
 4. Рон Леві
 5. Нір Кохен

УКРАЇНА

 1. Денис Подворний
 2. Костянтин Рибальченко
 3. Валерій Федорук
 4. Дмитро Погребняк
 5. Артур Сікора

Розклад ігор командного чемпіонату Європи-2017

Місця чоловічої збірної України з моменту участі в командному ЧЄ:

Рік місця проведення Положення
2005 Амстердам (21 команда) 20. Україна
2006 Відень (24 команди) 20. Україна
2007 Річчоне (27 команд) 20. Україна
2008 Амстердам (28 команд) 24. Україна
2009 Мальме (27 команд) 22. Україна
2010 Екс-ан-Прованс (27 команд) 18. Україна
2011 Еспоо (30 команд) 19. Україна
2012 Марса / Нюрнберг (30 команд) 19. Україна
2013 Амстердам (31 команда) 18. Україна
2014 Загреб / Річчоне (29 команд) 17. Україна
2015 Любляна / Хернінг (31 команда) 18. Україна
2016 Бухарест/Варшава (30 команд) 17. Україна

© Олександр Музика

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X