Грегорі Голтьє

Першою ракеткою індивідуального чемпіонату Європи є 9-разовий чемпіон Європи та 4-кратний срібний призер француз Грегорі Голтье (на фото) – гравець першої п’ятірки світового рейтингу PSA. Саме він з моменту поновлення проведення чемпіонатів Європи в 2004 році був незмінним учасником фіналів змагань.

Разом з ним в топ-5 – і іспанець Боря Голан, який в 2016 і 2018 роках став чемпіоном Європи, і Рафаель Кандра, який за останні 2 роки звик до сходження на п’єдестал пошани. Втім, список щорічних призерів і учасників рясніє відомими сквошистами Європи: Каміль Серме, Нелі Гіліс, Міллі Томлінсон, Оллі Туомінен, Ніколас Мюллер, Симон Роснер, Матьє Кастанье – часто-густо учасники та лідери своїх збірних на командному чемпіонаті Європи.

Валерій Федорук на EICC-2015

Якщо говорити про виступи українців на індивідуальних чемпіонатах Європи, то спочатку варто звернути увагу на їх результати на крайньому турнірі. Так, у 2015 році в Братиславі український дует вибув з боротьби за медалі у другому раунді – Сорочинський Руслан поступився чеху Мартіну Свеко, а Федорук Валерій – Даніелю Мекбібу. У підсумку наші спортсмени посіли 19 та 18 місця, відповідно. Результат приголомшливий, якщо враховувати, що в 2015 році в Словаччині виступила рекордна кількість спортсменів – 40 чоловік.

Поринемо в історію: перші кроки на ІЧЄ

2011 рік: у Варшаві Рибальченко Костянтин, Сорочинський Руслан і Подворний Денис вибули з боротьби за медалі ще в першому раунді. Рибальченко поступився австрійцю Аквелю Рехману, Сорочинський – англійцю Натану Лейку, а пройшовший кваліфікацію, Підворний був подоланий третьою ракеткою турніру – Голаном. У підсумку вони посіли 23, 25 і 29 місця, відповідно.

2010 рік: в Саарбрюкені Сорочинський і Подворний не змогли пройти кваліфікацію, а Рибальченко поступився в 1/16 фіналу Симону Роснеру та закінчив турнір на 28 місці.

2009 рік: Рибальченко і Сорочинський зазнали поразок у першому раунді від Рене Мейса і Борі Голана, відповідно, а Артем Беба вибуває з боротьби в попередніх іграх поступившись бельгійцю Матсу Рамену. У втішному матчі Беба програє 4 зустрічі і займає останнє, 37-е місце. Сорочинський Руслан – 28-й, Рибальченко Костянтин – 30-й.

2008 рік: Рибальченко і Сорочинський вибувають у 1/32 фіналу, на сходинку далі просунулися Роман Долинич та Дмитро Щербаков, знищені в другому раунді лідерами посіву Голтье та Лінку.

2006, 2007 рік: Українці, серед яких Погребняк, Рибальченко, Долинич, Беба, Шандібін, Давиденко програють в кваліфікації.

Відзначимо: наймолодша учасниця індивідуального чемпіонату Європи – Надія Усенко

Вперше, крім наших чоловіків, у 2014 році Україна була представлена ​​і в жіночій першості. Надії Усенко на офіційному сайті турніру була навіть відведена окрема стаття.

Сорочинський Руслан, Усенко Надія та Федорук Валерій на EICC 2014

На індивідуальному чемпіонаті Європи 2014 року я була наймолодшим учасником турніру (мені тоді було 14 років), тому організатори проявили до мене особливу увагу та попросили дати інтерв’ю. Пам’ятаю, як вони цікавилися, як я почала грати в сквош і як у мене вийшло досягти першого рядка юніорського рейтингу Європи. Вони не могли повірити моїм словам, коли я їм розповідала, що я не тренувалася в жодній академії і що українська сквошистка досягла результатів (прім.спортсменка вже встигла заявити про себе на міжнародній арені, в тому числі, виступивши на дорослому командному чемпіонаті Європи та зайнявши лідерську позицію в рейтингу ESF) без спонсорства та підтримки з боку уряду. Чемпіонат проходив у Франції, і мене приємно тішило, що організаторів вразила сила волі українських спортсменів “, – говорить Надія Усенко.

У 2014 році рейтинг Наді не дозволив їй бути однією з найбільш зручних сіяних, але навіть після поразки Біргіт Коуфал, українка знайшла в собі сили та прибрала з корту одну з кращих польських сквошисток Анну Юркун. Надалі вона поступилася в двох зустрічах, зайнявши підсумкове 20-е місце.

Надія Усенко на EICC 2016

Але вже в 2016 році Усенко поставила особистий рекорд виступів на континентальній першості – 13 місце.

Чемпіонати Європи – це ті турніри, на яких я змогла пограти з суперницями світового рівня з різних країн. Це був безцінний досвід, тому що за один турнір я могла грати з багатьма сильнішими гравцями. До того ж, на Чемпіонатах Європи брали участь дорослі професійні гравці. У юніорському турі я грала зі своїми однолітками, юніорами, тож досвід на чемпіонатах Європи був для мене надзвичайно корисним. Це була унікальна можливість представляти свою країну на європейській арені та набиратися досвіду “, – говорить Надія Усенко.

Нині 2020 рік: в боротьбу вступають ті, хто вивів Україну до 2-го дивізіону командного чемпіонату Європи

Аліна Бушма на EICC 2019

Останній індивідуальний ЧЄ пройшов для всієї Європи й України в 2019 році. І саме він виявився дуже важливим і видовищним для України. Звичайно, головним підсумком і досягненням для всього українського сквошу стало 11 місце в жіночій одиночці, яку завоювала Аліна Бушма.

Але тут варто відзначити, що нашій юніорці випала дуже непроста суперниця. Карина Тима вже багато років вважається найсильнішою сквошісткою Польщі.

Судячи з того, яку гру демонструють українські сквошисти, можна розраховувати на їх ще більш високі підсумкові показники.

Індивідуальний чемпіонат Європи серед чоловіків

Рік Переможець Срібний призер Бронзовий призер Місце України Представник України Локація Клуб Кількість учасників
2010 Тьєррі Лінку, Франція Грегорі Готьє (Франція) Оллі Туомінен (Фінляндія) 28-Рибальченко Костянтин

Q-Сорочинський Руслан

Q-Федорук Валерій

Q-Подвірний Денис

Німеччина, Саарбрюкен 32
2011 Грегорі Готьє (Франція) Тьєррі Лінку, Франція Лоренс Ян Анджема (Голандія) 23-Рибальченко Костянтин

25-Сорочинський Руслан

29-Подвірний Денис

Польща, Варшава Сквош Сіті 32
2012 Оллі Туомінен (Фінляндія) Борха Голан (Іспанія) Simon Rösner (Німеччина) 15-Руслан Сорочинський

21-Костянтин Рибальченко

22-Денис Подвірний

Фінляндія, Гельсінкі Talihalli 29
2013 Грегорі Готьє (Франція) Simon Rösner (Німеччина) Оллі Туомінен (Фінляндія) 33-Валерій Федорук Бельгія, Херенталс Фламандський центр сквош 37
2014 Грегорі Готьє (Франція) Mathieu Castagnet (Франція) Grégoire Marche (Франція) 18-Сорочинський Руслан

17-Федорук Валерій

Франція,Valansyen TSB Valenciennes 29
2015 Грегорі Готьє (Франція) Борха Голан (Іспанія) Simon Rösner (Німеччина) 19-Сорочинський Руслан

18-Федорук Валерій

Словакія, Братислава Торговий парк Eurovea 40
2016 Борха Голан (Іспанія) Грегорі Готьє (Франція) Лукас (Франція) Чехія, Прага Спортивний центр Гектора 32
2017 James Willstrop (Англія) Грегорі Готьє (Франція) Борха Голан (Іспанія) Англія, Ноттінгем Університет Ноттінгема 23
2018 Борха Голан (Іспанія) Джордж Паркер (Англія) Рафаель Кандри (Німеччина) Австрія, Грац Купол сквош 35
2019 Рафаель Кандри (Німеччина) Борха Голан (Іспанія) Ніколас Мюллер (Швейцарія) Румунія, Бухарест Нескінченний клуб 24

Індивідуальний чемпіонат Європи серед жінок

Рік Переможець Срібний призер Бронзовий призер Місце України Представник України Локація Клуб Кількість учасників
2010 Jenny Duncalf (Англія) Ванесса Аткінсон (Голандія) Каміль (Франція) Німеччина, Саарбрюкен 30
2011 Наталі Грінхем (Голандія) Каміль (Франція) Емма Беддос (Англія) Польща, Варшава Сквош Сіті 20
2012 Каміль (Франція) Наталі Грінхем (Голандія) Люсі Фіалова (Чехія) Фінляндія, Гельсінкі Talihalli 21
2013 Каміль (Франція) Наталі Грінхем (Голандія) Coline Aumard (Франція) Бельгія, Херенталс Фламандський центр сквош 22
2014 Каміль (Франція) Line Hansen (Данія) Люсі Фіалова (Чехія) 20-Усенко Надія Франція,Valansyen TSB Valenciennes 23
2015 Каміль (Франція) Line Hansen (Данія) Coline Aumard (Франція) 15-Усенко Надія Словакія, Братислава Торговий парк Eurovea 25
2016 Каміль (Франція) Nele Gilis (Бельгія) Tinne Gilis (Бельгія) 13-Усенко Надія Чехія, Прага Спортивний центр Гектора 26
2017 Каміль (Франція) Millie Tomlinson (Англія) Nele Gilis (Бельгія) Англія, Ноттінгем Університет Ноттінгема 18
2018 Millie Tomlinson (Англія) Coline Aumard (Франція) Nele Gilis (Бельгія) Австрія, Грац Купол сквош 29
2019 Nele Gilis (Бельгія) Coline Aumard (Франція) Мелісса Альвес (Франція) 11-Бушма Аліна Румунія, Бухарест Нескінченний клуб 32

© Анна Теслева

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X