Gregory Goltier

Першою ракеткою індивідуального чемпіонату Європи є 9-разовий чемпіон Європи та 4-кратний срібний призер француз Грегорі Голтье (on the picture) – гравець першої п’ятірки світового рейтингу PSA. Саме він з моменту поновлення проведення чемпіонатів Європи в 2004 році був незмінним учасником фіналів змагань.

Разом з ним в топ-5і іспанець Wrestling Golan, який в 2016 and 2018 роках став чемпіоном Європи, and Рафаель Кандра, який за останні 2 роки звик до сходження на п’єдестал пошани. Втім, список щорічних призерів і учасників рясніє відомими сквошистами Європи: Каміль Серме, Нелі Гіліс, Міллі Томлінсон, Оллі Туомінен, Ніколас Мюллер, Simon Rosner, Матьє Кастаньечасто-густо учасники та лідери своїх збірних на командному чемпіонаті Європи.

Валерій Федорук на EICC-2015

Якщо говорити про виступи українців на індивідуальних чемпіонатах Європи, то спочатку варто звернути увагу на їх результати на крайньому турнірі. So, in 2015 році в Братиславі український дует вибув з боротьби за медалі у другому раундіСорочинський Руслан поступився чеху Мартіну Свеко, a Федорук ВалерійДаніелю Мекбібу. У підсумку наші спортсмени посіли 19 and 18 місця, in accordance. Результат приголомшливий, якщо враховувати, що в 2015 році в Словаччині виступила рекордна кількість спортсменів – 40 чоловік.

Поринемо в історію: перші кроки на ІЧЄ

2011 year: у Варшаві Рибальченко Костянтин, Сорочинський Руслан і Подвaboutрний Денис вибули з боротьби за медалі ще в першому раунді. Рибальченко поступився австрійцю Аквелю Рехману, Сорочинськийанглійцю Натану Лейку, а пройшовший кваліфікацію, Подвaboutрний був подоланий третьою ракеткою турніруГоланом. У підсумку вони посіли 23, 25 and 29 місця, in accordance.

2010 year: в Саарбрюкені Сорочинський і Подвaboutрний не змогли пройти кваліфікацію, а Рибальченко поступився в 1/16 фіналу Симону Роснеру та закінчив турнір на 28 place.

2009 year: Рибальченко і Сорочинський зазнали поразок у першому раунді від Рене Мейса і Борі Голана, in accordance, а Артем Беба вибуває з боротьби в попередніх іграх поступившись бельгійцю Матсу Рамену. У втішному матчі Беба програє 4 зустрічі і займає останнє, 37-е місце. Сорочинський Руслан – 28-and, Рибальченко Костянтин – 30-and.

2008 year: Рибальченко і Сорочинський вибувають у 1/32 фіналin, на сходинку далі просунулися Роман Долинич та Дмитро Щербаков, знищені в другому раунді лідерами посіву Голтье та Лінку.

2006, 2007 year: Українці, серед яких Погребняк, Rybalchenko, Dolynych, Baby, Шандибін, Давиденко програють в кваліфікації.

Відзначимо: наймолодша учасниця індивідуального чемпіонату Європи – Hope Usenko

Вперше, крім наших чоловіків, in 2014 році Україна була представлена ​​і в жіночій першості. Надії Усенко на офіційному сайті турніру була навіть відведена окрема стаття.

Сорочинський Руслан, Усенко Надія та Федорук Валерій на EICC 2014

На індивідуальному чемпіонаті Європи 2014 року я була наймолодшим учасником турніру (мені тоді було 14 years will not receive ranking points ESF), тому організатори проявили до мене особливу увагу та попросили дати інтерв’ю. Пам’ятаю, як вони цікавилися, як я почала грати в сквош і як у мене вийшло досягти першого рядка юніорського рейтингу Європи. Вони не могли повірити моїм словам, коли я їм розповідала, що я не тренувалася в жодній академії і що українська сквошистка досягла результатів (прім.спортсменка вже встигла заявити про себе на міжнародній арені, including, виступивши на дорослому командному чемпіонаті Європи та зайнявши лідерську позицію в рейтингу ESF) без спонсорства та підтримки з боку уряду. Чемпіонат проходив у Франції, і мене приємно тішило, що організаторів вразила сила волі українських спортсменів “, – говорить Надія Усенко.

IN 2014 році рейтинг Наді не дозволив їй бути однією з найбільш зручних сіяних, але навіть після поразки Біргіт Коуфал, українка знайшла в собі сили and прибрала з корту одну з кращих польських сквошисток Анну Юркун. Надалі вона поступилася в двох зустрічах, зайнявши підсумкове 20-е місце.

Надія Усенко на EICC 2016

But already in 2016 році Усенко поставила особистий рекорд виступів на континентальній першості – 13 place.

Чемпіонати Європице ті турніри, на яких я змогла пограти з суперницями світового рівня з різних країн. Це був безцінний досвід, тому що за один турнір я могла грати з багатьма сильнішими гравцями. До того ж, на Чемпіонатах Європи брали участь дорослі професійні гравці. У юніорському турі я грала зі своїми однолітками, юніорами, тож досвід на чемпіонатах Європи був для мене надзвичайно корисним. Це була унікальна можливість представляти свою країну на європейській арені та набиратися досвіду “, – говорить Надія Усенко.

Нині 2020 year: в боротьбу вступають ті, хто вивів Україну до 2-го дивізіону командного чемпіонату Європи

Аліна Бушма на EICC 2019

Останній індивідуальний ЧЄ пройшов для всієї Європи й України в 2019 year. І саме він виявився дуже важливим і видовищним для України. Of course, головним підсумком і досягненням для всього українського сквошу стало 11 місце в жіночій одиночці, яку завоювала Alina Bushma.

Але тут варто відзначити, що нашій юніорці випала дуже непроста суперниця. Карина Тима вже багато років вважається найсильнішою сквошісткою Польщі.

Судячи з того, яку гру демонструють українські сквошисти, можна розраховувати на їх ще більш високі підсумкові показники.

Індивідуальний чемпіонат Європи серед чоловіків

Year Winner Silver medalist Bronze medalist Place of Ukraine Представник України Location club Number of participants
2010 Thierry Lincou, France Grégory Gaultier (France) Olli Tuominen (Finland) 28-Рибальченко Костянтин

Q-Сорочинський Руслан

Q-Федорук Валерій

Q-Подвірний Денис

Germany, Саарбрюккен 32
2011 Grégory Gaultier (France) Thierry Lincou, France Laurens Jan Anjema (The Netherlands) 23-Рибальченко Костянтин

25-Сорочинський Руслан

29-Подвірний Денис

Poland, Warsaw Squash City 32
2012 Olli Tuominen (Finland) Borja Golan (Spain) Simon Rösner (Germany) 15-Руслан Сорочинський

21-Konstantin Rybalchenko

22-Денис Подвірний

Finland, Helsinki Talihalli 29
2013 Grégory Gaultier (France) Simon Rösner (Germany) Olli Tuominen (Finland) 33-Valery Fedoruk Belgium, Herentals Flemish Squash Centre 37
2014 Grégory Gaultier (France) Mathieu Castagnet (France) Grégoire Marche (France) 18-Сорочинський Руслан

17-Федорук Валерій

France,Valansyen TSB Valenciennes 29
2015 Grégory Gaultier (France) Borja Golan (Spain) Simon Rösner (Germany) 19-Сорочинський Руслан

18-Федорук Валерій

Slovakia, Bratislava Eurovea Shopping Park 40
2016 Borja Golan (Spain) Grégory Gaultier (France) Lucas (France) Czech Republic, Prague Hector Sports Centre 32
2017 James Willstrop (England) Grégory Gaultier (France) Borja Golan (Spain) England, Ноттингем The University of Nottingham 23
2018 Borja Golan (Spain) George Parker (England) Raphael Kandra (Germany) Austria, Graz Squash Dome 35
2019 Raphael Kandra (Germany) Borja Golan (Spain) Nicolas Müller (Switzerland) Romania, Bucharest Infinity Club 24

Індивідуальний чемпіонат Європи серед жінок

Year Winner Silver medalist Bronze medalist Place of Ukraine Представник України Location club Number of participants
2010 Jenny Duncalf (England) Vanessa Atkinson (The Netherlands) Camille (France) Germany, Саарбрюккен 30
2011 Natalie Grinham (The Netherlands) Camille (France) Emma Beddoes (England) Poland, Warsaw Squash City 20
2012 Camille (France) Natalie Grinham (The Netherlands) Lucie Fialová (Czech Republic) Finland, Helsinki Talihalli 21
2013 Camille (France) Natalie Grinham (The Netherlands) Coline Aumard (France) Belgium, Herentals Flemish Squash Centre 22
2014 Camille (France) Line Hansen (Denmark) Lucie Fialová (Czech Republic) 20-Usenko Hope France,Valansyen TSB Valenciennes 23
2015 Camille (France) Line Hansen (Denmark) Coline Aumard (France) 15-Usenko Hope Slovakia, Bratislava Eurovea Shopping Park 25
2016 Camille (France) Nele Gilis (Belgium) Tinne Gilis (Belgium) 13-Usenko Hope Czech Republic, Prague Hector Sports Centre 26
2017 Camille (France) Millie Tomlinson (England) Nele Gilis (Belgium) England, Ноттингем The University of Nottingham 18
2018 Millie Tomlinson (England) Coline Aumard (France) Nele Gilis (Belgium) Austria, Graz Squash Dome 29
2019 Nele Gilis (Belgium) Coline Aumard (France) Mélissa Alvès (France) 11-Бушма Аліна Romania, Bucharest Infinity Club 32

© Anna Tesleva

leave a comment

Your mail will not be published

X