Менш ніж через два тижні, 25-27 березня в київському ФК «Спорт Лайф Теремки» буде розіграний один з найважливіших титулів сквош-сезону-2016. Українські любителі цього виду спорту дізнаються імена нових чемпіонів нашої країни, а учасники першості запишуть до свого активу велика кількість рейтингових очок - як відомо, статус турніру дає найвищий коефіцієнт при підрахунку рейтингу. Втім, останній фактор не настільки важливий. Набагато престижніше носити горде звання чемпіона своєї країни, адже цей титул не піде у архів, а назавжди буде записаний в історії українського сквошу.

Варто також відзначити, що на відміну від більшості різних турнірів, за час свого існування змінювали формат від одноденних до багатоетапних, індивідуальний чемпіонат України, як і раніше зберігає свій розклад - три дня ігор. І протягом цих трьох днів кожного з гравців необхідно бути гранично сконцентрованим. найменша помилка, і шлях до золотих медалей буде закритий - принаймні, на один рік. Від цього жаданий титул стає ще більш цінним. Що і підтверджується щороку, коли між собою сходяться найсильніші представники різних сквош-категорій, і жоден з великої кількості матчів цього уїк-енду не залишається без уваги уболівальників.

Особливість індивідуального чемпіонату - саме в його престиж. На відміну від комерційних турнірів, де боротьба ведеться більше за призовий фонд, даний турнір орієнтований більше на визначення кращих з кращих в окремо взятій країні. Хоча і тут не обійдеться без грошових призів - фонд чоловічого турніру дорівнює 20 000 гривень, жіночого(PSA National Closed Satellite)- $1 000. Але в основному саме за підсумками цього змагання формуються склади національних збірних, які будуть виступати на командному чемпіонаті Європи (в цьому році жіноча команда відправиться в Бухарест,Румунія 20-23 квітня,а чоловіча збірна поїде 4-7 травня в Варшаву, Польща). Дане правило діє практично у всіх країнах Старого Світу. І це, до речі, ще один стимул для кожного із учасників змагання на внутрішній арені.

Даний чемпіонат стане для України вже одинадцятим за рахунком. За попередні десять років лише шістьом сквошістам вдавалося досягти золотої вершини подіуму. рекордсменом є Денис Подворний (2011, 2013, 2014 рр.). Двічі чемпіонами ставали Костянтин Рибальченко (2008, 2009) та Руслан Сорочинський (2010, 2012), по разу титул завойовували Олександр Молодиця (2006), Роман Долініч (2007) та Валерій Федорук (2015). Останній є чинним чемпіоном України і зробить все можливе для того, щоб відстояти своє звання найсильнішого. Крім чоловічого першості в категорії «Професіонали», пройдуть ігри ще в п'яти категоріях - «Професіонали» (жінки, чинний чемпіон Надія Усенко), «Любителі» (чоловіки та жінки) і «Юніори» U-13 і U-15. Відзначимо, що в минулому році битви проходили за все в чотирьох категоріях - тоді найкращим «любителем» став Артур Слобожанінов, а юніорські змагання виграв Юлій Лаукарт.

Всі призери індивідуальних чемпіонатів України в категорії «Професіонали»:
2006
1.Олександр Молодиця
2.Роман Долініч
3.Дмитро Щербаков-ст.
2007
1.Роман Долініч
2.Артем Шандибін
3.Дмитро Щербаков-ст.
2008
1.Костянтин Рибальченко
2.Руслан Сорочинський
3.Дмитро Щербаков-ст.
2009
1.Костянтин Рибальченко
2.Руслан Сорочинський
3.Дмитро Щербаков-ст.
2010
1.Руслан Сорочинський
2.Костянтин Рибальченко
3.Валерій Федорук
2011
1.Денис Подворний
2.Руслан Сорочинський
3.Валерій Федорук
2012
1.Руслан Сорочинський
2.Костянтин Рибальченко
3.Денис Подворний
2013
1.Денис Подворний
2.Костянтин Рибальченко
3.Руслан Сорочинський
2014
1.Денис Подворний
2.Руслан Сорочинський
3.Валерій Федорук
2015
1.Валерій Федорук
2.Костянтин Рибальченко
3.Дмитро Погребняк

Подати заявку на участь в чемпіонаті України 2016

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X