У перших числах липня в Південній Пальмірі планується проведення грандіозного турніру зі сквошу - першого в історії відкритого чемпіонату Одеси. Масштаб змагання можна порівняти хіба що з турніром «Топ-8», який проходив в цьому місті п'ять років тому. З тих пір одесити обмежувалися лише організацією регіональних сквош-турів, не настільки освітлюваних на території всієї України. Зараз же південні регіони нашої країни переживають початок нового сквош-буму - одним з підтверджень цього є поява в календарі сезону такого значного турніру.

Один з організаторів першості Артем Кургін, на сьогоднішній день входить до трійки найсильніших сквошістов України в категорії «Любителі», в своїх оцінках все ж обережний, але не приховує, що відкритий чемпіонат Одеси - це лише перший з низки схожих змагань, які планується зробити в цьому місті традиційними:

– Це перший чемпіонат Одеси, який проводиться під егідою федерації сквошу України. Це відкритий турнір, тобто, ми чекаємо гравців з усіх міст України, а також гостей з Молдови. проводиться він, в першу чергу, для того, щоб розвинути сквош в одеському регіоні, залучити більше уваги, як до цього виду спорту, так і до самого регіону. Ми хочемо, щоб якомога більша кількість людей займалися сквош, приходили, грали, змагалися. Від інших турнірів категорії В першість відрізняється тим, що переможці здобудуть офіційне звання чемпіона Одеси-2016 і призові. Це буде перший турнір, з тих, які проходять в «Формулі», де наявна призовий фонд (10 000 гривень в категорії «Pro» і 3 000 в категорії «Любителі»).

– Тобто, проведення даного турніру планується бути щорічним?
– Саме так. Крім того, восени ми плануємо проведення розіграшу Кубка Одеської області. Обидва турніри будуть офіційними за підтримки федерації. Одна з цілей - виявлення найсильніших, формування збірної Одеської області і, в перспективі, її виступ на всеукраїнських змаганнях.

– Але поки обмежуємося турніром категорії В…
– Поки так - ми обмежені в кількості кортів (в клубі «Формула» всього два корти), тому і кількість учасників не дозволяє нам претендувати на категорію А. подивимося, як пройде цей турнір - можна сказати, пробний, а після того вирішимо, чи можна буде його розширити до престижної категорії. Можливо, в наступному році будемо співпрацювати з клубом «Sport Life», у якого в Одесі три корту і зможемо провести відкритий чемпіонат Одеси на більш глобальному рівні. На п'яти кортах можна вже добре розвернутися.

– Ви говорили про популяризацію сквошу в Одесі. Але ж це місто вже давно знайомий з даним видом спорту, різні турніри проводяться в ньому чималу кількість років (згадаємо хоча б вищезгаданий «Топ-8»)…
– Ми і намагаємося робити все можливе, щоб інтерес до сквошу в нашому місті не остигав, а лише піднімався. Раніше турніри були місцевого значення, категорії С, які проходять кожні два-три тижні («Весняний Кубок Формули» з п'яти етапів, «Літній Кубок Формули» з чотирьох етапів і т. д.). Тепер уже з'явився «Zenit Black Sea Open» під егідою PSA, ми організували цей чемпіонат, думаємо про Кубок. Сподіваємося, вже в наступному році в Одесі буде проходити три-чотири турніри найвищої категорії. Все робиться для того, щоб місцеві гравці вдосконалювали свою майстерність і могли виступати на змаганнях як мінімум національного значення.

– У порівнянні з тим, що було в Одесі два-три роки тому, наскільки сквош стає популярним в вашому місті?
– Набагато більше. Тільки за заявками на турніри можна побачити, як зросла кількість одеситів, цікавляться сквош. Років зо два тому на місцевих турнірах грали трохи більше десяти сквошістов, тепер же цифра не опускається нижче тридцяти учасників. А на чемпіонаті Одеси я планую участь 72-х гравців - правда, повторюся, не всі вони будуть представляти наше місто. Звідси і бажання провести великий турнір - тепер у нас достатньо для цього бажаючих. І зупинятися на цьому ми не збираємося.

– Судячи з наявності призового фонду, у турніру існують хороші партнери…
– Не без цього. Основний призовий фонд забезпечує компанія SKL в особі гарячого шанувальника сквошу Якова Кутковський, «Формула» виділяє призові для любителів, підтримку забезпечують і давні партнери сквош-турнірів – «Karakal», готелі «Лондонська» і «Брістоль»…

– Згаданий вами Кутковський також є одним з натхненників організації Дитячих Академій сквош на півдні України. Чи можна сказати, що розвиток дитячого сквошу в вашому регіоні такого, що з вас можна брати приклад і іншим областям?
– Звичайно, можна, можливо, беріть на здоров'я (сміється)!. Що стосується турніру, то на ньому присутні дві найпопулярніші і численні дитячі категорії - U-11 і U-13. На жаль, в них є обмеження по кількості учасників - все через те, що у нас всього два корти. Кутковський ж - основний двигун і розробник різних програм для виховання юного покоління. Ми прагнемо до того, щоб вже через пару років з цих дітей почав формуватися кістяк збірної України - якщо не національною, то юніорської. Привчити дитину до заняття спортом - набагато кращий варіант його розвитку, ніж постійне сидіння за комп'ютером або безцільне хитання по вулиці.

– Ви говорили про те, що на чемпіонат Одеси приїдуть представники інших країн. Чи багато їх буде?
– Якщо поруч знаходиться Кишинів називати «закордоном», то так (посміхається). Але я поки особисто не запрошував гравців з інших країн. Зараз першість більше налаштоване на українських сквошістов. Знову ж через те, що ми обмежені в кількості кортів. побачимо, як пройдуть ці змагання, зробимо висновки. І якщо вдасться в майбутньому розширити першість до п'яти кортів, обов'язково підключимо і Росію, і Білорусь, і Польщу…

Олександр Музика

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X