Шановні гравці в сквош!

Шановний Денис Подворний.

ФСУ не змогла залишити без відповіді Ваші коментарі. Дякуємо Вам за задані Вами питання, винесені на обговорення. Просимо всіх, кого цікавлять питання пов'язані з діяльністю Федерації і розвитку сквошу в Україні, писати Ваші запитання та коментарі на нашій офіційній сторінці, для своєчасної відповіді на них та відповідного реагування. На кожне запитання відповідь нижче .

  1. Існує якесь нерозуміння між суддями та гравцями. Чому? тому що на кожну ситуацію рішення суддів змінюється, навіть якщо ситуація одна і та ж.

Відповідь: Не буває однакових ситуацій – допустимі різні рішення в схожій ситуації в залежності від: рівня гравців, моменту матчу (перший або п'ятий гейм істотно відрізняються по динаміці), даних раніше протягом матчу рекомендацій, загальних рекомендацій суддівської комісії Всесвітньої Федерації сквошу на даний сезон.

  1. Судді поводяться так, як ніби ми не знаємо правил і намагаємося їм показати, що гравці взагалі не зважають на думку суддів і вони приймають принципове рішення, жорстке і не шанобливе до гравця, мотивуючи шаблонними поясненнями правил.

Відповідь: Рішення не може бути нешанобливим, так як судді приймають рішення виключно в рамках правил, встановлених Всесвітньою Федерацією сквошу. Шаблонні пояснення - є обов'язковим атрибутом поведінки судді та ведення матчу, встановленим Правилами Всесвітньої Федерації сквошу. Існує перелік фраз, затверджених ВФС для пояснення прийнятого рішення. «Dialogue must be kept to a minimum, and decision may not be debated”, що означає «Діалог повинен бути зведений до мінімуму, і рішення може не обговорюватися ».

  1. Чи проводиться робота по виявленню помилок судді, їх залякування і відповідальність судді за неправильне рішення? судді в якій- мірі повинні так само нести покарання як і гравець.

Відповідь: Більшість спірних рішень обговорюється і вивчається суддями ФСУ на щотижневому Cуддівському клубі для виявлення помилок або визначення правильного рішення.

Також судді ФСУ систематично проходять різноманітні тестування по суддівству і переглядають безліч матчів в системі пасивного суддівства. Виявляють ініціативу для можливості судити в інших містах і країнах.

Хороший суддя - це не той суддя, який не помиляється, а той, який помиляється менше.

У світі немає поняття відповідальності судді за рішення, але це не говорить про те, що Федерація не буде вимагати підтвердження теоритичних і практичних знань сертифікованих суддів. Буде введена переатестація і кожен сертифікований суддя буде проходити її у встановлені терміни.

Але для поліпшення якості суддівства в Україні, Федерація сквошу України розробить систему при якій, гравець зможе звернутися до Головного судді змагань із запитом відстежити компетентність певного судді, а Головний суддя, в свою чергу, приймає рішення про необхідні заходи по відношенню до судді.

  1. Суддя не може сказати я не побачив м'яч або мені щось заважало під час гри побачити епізод. Тоді якщо важко, не потрібно поки судити складні ігри.

Відповідь: Тут повернемося до пункту 2 - Гравці не знають правил – і задане запитання це підтверджує – пропонуємо почитати правила, щоб не дискредитувати себе таким чином. “Суддя повинен: 10.6.5 якщо Суддя не впевнений чи був удар правильним – призначити перегравання,” – під цим потрібно розуміти, що не було видимості, немає чіткої впевненості і тп. Це нормальна ситуація і на світовому рівні таких рішень досить багато.

Ще не потрібно забувати, що нашим суддям іноді нелегко приймати рішення через непристосовані місця для суддівства, постійного переміщення глядачів та відсутності відео повторів.

  1. По чемпіонату України. Регламент турніру на мій в даний момент для людей не цікавий, любителі мається на увазі. Навіть якщо федерація його прийняла, то потрібно було повідомити учасників або винести на обговорення. Якщо ж інший формат не влаштовує міністерство спорту, то тоді теж потрібно було повідомити мовляв так і так, по іншому чемпіонат не провести. чи буде точно присвоєно звання гравцям, які потрапили під цю категорію або буде так як в минулі рази, в регламенті написано, а по факту ні в одного гравця немає їх.

Відповідь: Чемпіонат України-це всеукраїнські змагання, згідно Положення про Єдину спортивну класифікацію України, які внесені в єдиний календар Міністертсва молоді та спорту.

Чемпіонат - це офіційні змагання серед найсильніших спортсменів країни. Регламент проведення Чемпіонату України був складений і затверджений Комітетом з організації турнірів ФСУ відповідно до законів та наказів Міністерства молоді та спорту України.

Ми ще раз приносимо свої вибачення за невчасне інформування гравців про зміненому форматі змагань, пов'язане з довгим процесом затвердження.

Що стосується присвоєння звання гравцям, то в минулі роки це процедура була неможлива через невідповідність встановленим Міністерством молоді та спорту нормам. Сподіваємося, що в цьому році нам вдасться реалізувати поставлену задачу.

  1. Правила веління гравців. Якщо дотримуватися всього як написано, то гра буде нудною. Те не робити, туди не дивитися, плюс всюди штрафи. Тут перебір, на мій погляд. ніхто поведінка не відміняв на корті, але заганяти в рамки гравець, так само погано.

Відповідь: Давайте підемо від зворотного і на хвилину уявимо, що ніяких правил не існує. Гравці на корті, ситуація спірна і досить напружена. За грою стежать глядачі від малого до дорослого. На корті гравці починають сперечатися, суперечка переростає в крики з використанням нецензурної лексики, так як всі на емоціях. А ще цікавіше за все буде, якщо гравці почнуть боксувати прямо на корті. Ось це видовище і вже зовсім не нудно. Після всіх «боїв» суддя виносить рішення, ясна річ на користь одного з гравців, а іншому це не подобається. Що робить гравець? Правильно, кидає весь свій словниковий арсенал нецензурної лексики в сторону судді. А так як немає жорстких рамок для гравців, то може і ракеткою настукати по голові. А що? Заборон немає! Можна все! І що ж виходить? Буде панувати ХАОС! Сьогодні грають всі, а завтра ніхто не захоче грати в турнірах, так як буде думати, що за спірну ситуацію може отримати по обличчю або по голові, адже нікого і ніхто не заганяє в рамки. А якщо говорити про підростаюче покоління, діти дивляться на ситуацію без рамок і обмежень, навчаються цьому всьому. Потім їдуть на міжнародні турніри і що? А те, що поводяться так само як поводиться старше покоління. Не треба змішувати професійний спорт з розважальними шоу «Дом 2».

А також пропонуємо ознайомиться з регламентом PSA, там детально описані всі дисциплінарні штрафи, які поширюються на всіх, без винятку світових гравців.

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X