помилка. Сторінка не може бути відображена. Будь ласка, зверніться до постачальника послуг для отримання більш докладної інформації. (17)

Бум розвитку дитячого сквошу призвів до того, що в Україні з'являється велика кількість талановитих молодих гравців з різних міст. Не оминув він і південні регіони України. Чудово функціонують Дитячі Академії Сквошу у Одесі і Херсоні - діти мають можливість розвиватися під чуйним керівництвом досвідчених тренерів, використовуючи останні новинки сквош-технологій. Одним з тих, хто безпосередньо сприяє цьому, є Яків Кутковський. Цим видом спорту він заразив всю свою сім'ю і продовжує допомагати дитячому сквошу у своєму регіоні. Нещодавно одесити і херсонці, не без допомоги Кутковського, отримали додаткове обладнання для своїх Академій. Втім, сам Яків воліє називати це не більше ніж посильним внеском зі свого боку:

- Насправді, ініціатива допомогти Академіям Одеси та Херсону належала Федерації сквошу України. Я лише трішки допоміг втілити її у життя, покриваю витрати на дитячих тренерів у клубах Одеси та Херсону, - скромно зізнається Кутковський. - А наскільки всім нам, ентузіастам вдалося поліпшити умови роботи, запитайте краще тренерів, дітей та їх батьків.

 

– Але ж коли говорять про розвиток сквошу в південних регіонах, все одно обов'язково згадують ваше прізвище…

- Не знаю, чому. Можливо, тому що я трішки вношу вклад у цю справу ще й у фінансовому плані. Чому саме у сквош, ще й дитячий? Свого часу у мене була вже стаття про те, чим мене приваблює сквош. Коротко: це дуже цікавий вид спорту, який розвиває, кристалізує зростання особистості, показує, хто є хто. Дитина чи, дорослий - виходячи на корт, стає самим собою. Це як їзда за кермом - коли людина досить довго водить автомобіль, вона починає себе вести за кермом практично, так само як і в житті. Так само і на корті - гравець повинен вести себе чітко, контролювати, реагувати на ситуацію. Причому на дорозі ми просто дотримуємося правил, а у сквоші іще й присутній змагальний ефект. Можна сказати, що сквош - це деяка модель нашого життя. Цікаво ще й те, що тут на рівних можуть змагатися і діти, і дорослі.

- Як ви самі познайомилися зі сквошем?

- Випадково (посміхається). Вирішив змінити теніс на щось більш незалежне від погодних умов. Прийшов до тренажерки і побачив новий вид спорту. Запропонували «постукати» - сподобалося. Сквош не залежить від погоди за вікном, ним можна займатися у будь-який вільний час. Немає ніяких погодних умов, які можуть перешкодити тобі це зробити. Навіть, якщо немає партнера, можна позайматися самому. У тенісі сам не потренуєшся - обов'язково повинен бути хтось іще. За мною до сквошу потягнулися і діти. Спробували і теж заразилися грою. Успіх, поразка - все сконцентровано чи не в один момент. Таке собі міні-життя. Хоча і в житті не виходить одночасно відчути все це відразу - тільки в грі, коли викладаєшся морально, фізично, емоційно…

- Чи можете ви відзначити зростання Дитячих Академій Сквошу у тих клубах, яким ви допомагаєте?

- Як мінімум, в сквош стало грати багато дітей. З'явилося багато нових облич, хлопці з кожною грою виглядають все краще і сильніше. Я вважаю, що дитячий сквош у нас в регіоні зростає, це відзначають і тренери, і самі діти. За рік кількість юних спортсменів зросла в два-три рази - значить, наша робота приносить свої плоди. А ось реальну оцінку цього зростання нехай все ж дає ФСУ - їй з боку видніше.

- Напевно, на це впливає і більша кількість саме дитячих турнірів?

- Я б сказав, що найбільше впливає увага, яку приділяють своїм вихованцям їхні тренери. Увага не тільки до дітей, але і до їхніх батьків. Адже не так легко пояснити батькам, якщо вони самі не знайомі зі сквошем, що такого класного в м'ячику, ракетці і грі в закритому приміщенні (посміхається). Те ж стосується і посильної допомоги. Повірте, це не такі глобальні суми, якщо порівнювати з тим же тенісом, футболом. Набір для проведення тренувань коштує близько 2500 гривень. Для тренера це багато, для клубу - необхідність звітувати і покривати витрати. Я поки-що маю можливість допомогти дітям в такому варіанті, ось і намагаюся підтримувати цю ідею по мірі сил. Благо тепер все стало простіше - можна зателефонувати в ФСУ і запитати куди можна прикласти свої зусилля, а у них точки докладання зусиль вже виписані і структуровані. Залишилося вибрати що ближче і зрозуміліше і зробити.

- Ви багато подорожуєте по світу. Скажіть, як йдуть справи з дитячим сквошем у інших країнах?

- Так, я брав участь в декількох турнірах за кордоном, але останні півтора року намагаюся грати саме в Україні. У нас цікавіше - в більшості країн немає такої конкуренції в сквош, як у нас. Величезний плюс Україна - загальна організація і календар турнірів на весь сезон, тобто можна спочатку запланувати свою участь в різних змаганнях. За кордоном, найчастіше, такої структури немає - якийсь клуб вирішує провести турнір за місяць, два і ймовірність потрапити на такий турнір, самі розумієте, маленька – ти банально не можеш спланувати час, не кажучи вже про те, з ким доведеться грати. По-моєму, в Україні одна з кращих організацій сквош-турнірів на всьому пострадянському просторі. І вона постійно вдосконалюється. Сквош в Україні розвивається стрімко і мені дуже подобається ситуація, до якої ми прийшли на сьогоднішній день. І хочеться побажати цьому чудовому виду спорту розвитку, процвітання, а також побільше сміху, посмішок, азарту та ентузіазму (у загальному нас - гравців).

Олександр Музика

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X