У Києві завершився індивідуальний чемпіонат України-2018. Другий рік поспіль турнір проходить не в окремих категоріях, а чітко - серед чоловіків та жінок. Що максимально відповідає світовим стандартам. Керівництво федерації і самі гравці вже переконалися в тому, що такі змагання змушують кожного з учасників якомога ретельніше проводити підготовку до кожної з ігор - неважливо, точиться жорстка боротьба за медалі або ж місце в другій половині турнірної таблиці.

Говорити про те, що в цьому році фаворити були відомі заздалегідь і в півфінал вийшли саме лідери посіву не доводиться. Даний чемпіонат став вкрай непередбачуваним в порівнянні з будь-яким з дванадцяти попередніх!

Несподіваною і одночасно інтригуючою стала поява на турнірі п'ятикратного чемпіона України Дениса Подворного. Ми до кінця сумнівалися чи зможе спортсмен брати участь в турнірі, чи дозволять лікарі такі навантаження в зв'язку з травмою….але сила духу і завзятість не дозволили Подворному пропустити національну першість і на цей раз. Хоча навіть тут не обійшлося без сюрпризів! У вкрай напруженій боротьбі 5/8 сіяний Баган Ярослав зміг відібрати місце в фіналі у досі діючого чемпіона України Дениса Подворного. Хоча зробити це було вкрай непросто, дійшовши до півфіналу колишній чемпіон поступився по 3 геймах в тривалому 5-ти геймовому матчі з рахунком (11-7, 9-11, 13-15, 11-5, 11-6). Це спорт, який ще раз доводить високий номер посіву і велика практика – не завжди є гарантом перемоги.

У жінок ігри пройшли більш передбачувано, гравець жіночої національної збірної України Надія Усенко завоювала національний титул в 2018 році, зумівши обіграти у вирішальному матчі Аліну Бушму. Тут спрацювала правильна тактика ведення боротьби: після виграшу у двох геймах Надя дозволила собі взяти перепочинок у третьому, а потім обвалилася на суперницю з таким напором, що змусила її капітулювати практично зі старту цієї партії. В той же час Валерій Федорук став вже дворазовим чемпіоном України, повторивши свій тріумф 2015 року – обігравши у фінальному матчі Ярослава Багана з рахунком 3:0. Цей матч і став апогеєм змагань, тривали три довгих дня!

Костянтин Рибальченко і Денис Подвірний

Майстер-клас на турнірі видали і одвічні друзі-суперники перший сіяний Костянтин Рибальченко з Денисом подвірного в грі за бронзові медалі, всього п'ять партій було зіграно у зустрічі за третє місце. Денис Подвірний поступився в трьох геймах капітану збірної, але тим не менше показав, що, незважаючи на обставини, необхідно залишатися в бою і демонструвати свій характер.

Не менш показовими вийшли гри і профі-гравців жіночої категорії. У медальних матчах вдалося подивитися на принципові протистояння в найкращих своїх традиціях між Ліана Сардак та Анастасією Костюковою. Колишня чемпіонка України 2017 року поступилася з колосальним відривом в перших геймах за очками першій ракетці України в національному рейтингу Анастасії Костюковій з рахунком 11-2, 11-3 і лише в третьому геймі дотиснула до мінімального розриву в окулярах до позначки 11-6.

Чемпіони України-2018 визначені. Тепер прийшов час визначення складів учасників, які представлятимуть Україну на індивідуальних, командних та клубних чемпіонатах Європи та світу.

Результати турніру Чемпіонат України-2018.