Доброго дня, шановний Валерій Федорук!

12 грудня 2018 року в соціальній мережі Фейсбук був опублікований публічний пост з низкою запитань на офіційній сторінці Федерації сквошу України (далі ФСУ) від імені вашого особистого облікового запису. Посилання на пост прямо по лінку: https://www.facebook.com/vfedoruk/posts/2230449670309664

офіційна відповідь. 13 грудня 2018 року. ФСУ:

1.Останнім часом стало помітним, що в деяких турнірах, які проводяться на території нашої країни, турнірні внески не відповідають призового фонду турніру і це викликає занепокоєння і почуття несправедливості у ряду гравців категорії ПРО, нижче я наведу прізвища всіх тих, хто підтримує цю думку. І я впевнений, що є гравці, які замовчують про це.

Мало того, на турнірі з назвою «1-й Кубок Києва», який проводили в жовтні поточного року, не було навіть частувань після завершення церемонії нагородження. Однак, якщо ми подивимося на недавні турніри у Львові і Харкові, де турнірний внесок був 1000-1200, то призовий фонд був високий і вечірка / частування були включені в програму турніру.

Майбутній Кубок України з турнірним внеском 1000-1200 і призовим фондом 10000 для категорії Чоловіки і 5000 для категорії Жінки я і інші гравці вважаємо несправедливим, так як це вже не перший випадок.

Ви можете сказати, що немає спонсорів, є певні витрати на організацію турнірів і ще щось, і я з Вами погоджуся, так як я теж з цим сталківаюсь..тогда робіть турнірний внесок нижче, ніж він зараз.

список гравців, які не підтримують дані умови:
Федорук Валерій;
Баган Ярослав
Viktor Kovalchuk
Сергій Закомлістов
Желудков Тимофій
Денис Подворний

1.1. Участь гравця в турнірі є абсолютно добровільною справою. Умови проведення турнірів висвітлюються в публічній і загальнодоступною площині завчасно (пропозиція взяти участь і як наслідок умови).

Гравець, см пропозицію, самостійно, виходячи зі своїх внутрішніх міркувань, сил, готовності, упереджень, і т.д., приймає для себе рішення, брати участь в турнірі на таких умовах або продовжити вдосконалювати свою майстерність гри без отримання так би мовити «бойового» досвіду на турнірах. Адже саме на турнірах гравці мають можливість вийти зі своєї звичної зони комфорту, награних спаринг партнерів на своїй локації, і т.д. і отримати додатковий досвід і навички і як наслідок зростання і розвиток себе як спортсмена.

Нижче наведена собівартість участі однієї людини, в приклад взяті Ваші приклади турнірів:

Lviv Squash Cup.

 • мінімальний внесок 1000: в ціну включено участь в турнірі і вечірка.
 • Максимальний внесок – 1300: в вартість включено участь у турнірі, вечірка і футболка.
 • Це без урахування разових ліцензій.
 • Призовий фонд в категорії ПРО склав 10600; в категорії ЛЕДІ – 4800.

Київ «1-й відкритий кубок Києва».

 • мінімальний внесок 1000: в вартість включено участь в турнірі і фірмова футболка.
 • Це без урахування разових ліцензій.
 • Призовий фонд в категорії Чоловіки Cоставить 10000; в категорії Жінки – 5000.
 • 1-й відкритий Кубок Києва - собівартість участі однієї людини 1453,58 при внеску 1000 без урахування необхідності оплати ліцензії та членства.

У розрахунок включено:

 • місце
 • виготовлення друкованої продукції
 • виготовлення текстильної продукції
 • наповнення пакета учасника
 • призи
 • виготовлення пам'ятної продукції
 • подарунки (розіграш серед учасників)
 • оренда рекламних конструкцій
 • м'ячі
 • канцелярія
 • оплата послуг залучених спеціалістів і т.д.

Чому неможливо один раз через підрядник розписати затрать? Кожен захід і однотипно, і унікально одночасно. У кожного заходу різняться складові від наповненості сіток до вартості доставки продукції на локацію.

В обох випадках внесок склав – 1000, тільки у Львові була вечірка, а в Києві в пакет учасника увійшла фірмова футболка!

Якщо ви, і ваша команда однодумців, готові і відчуваєте в собі сили проявитися на новому для себе терені - організація і проведення турнірів, це абсолютно добровільна справа, яка не перебуває за сімома замками таємності. Щиро запрошуємо Вас організувати серію турнірів з тими умовами, які Ви вважаєте прийнятними, справедливими, але з обов'язковим і безумовним виконанням всіх умов Регламенту проведення турнірів.

2. Також хочеться відзначити, що робота окремих суддів поліпшується, але може бути ще більш об'єктивно і справедливіше, якби вони переглядали і аналізували записи своїх рішень в матчах з їх участю. Це «хвора тема» майже всіх гравців ПРО. Дякую за розуміння і ми цінуємо Вашу працю і розвиток.

2.1. Судді ФСУ систематично проходять різноманітні тестування по суддівству і переглядають безліч матчів в системі пасивного суддівства. Виявляють ініціативу для можливості судити в інших містах і країнах.

Хороший суддя - це не той суддя, який не помиляється, а той, який помиляється менше.

У світі немає поняття відповідальності судді за рішення, але це не говорить про те, що Федерація не буде вимагати підтвердження теоритичних і практичних знань сертифікованих суддів. Буде введена переатестація і кожен сертифікований суддя буде проходити її у встановлені терміни.

Але для поліпшення якості суддівства в Україні, Федерація сквошу України розробить систему при якій, гравець зможе звернутися до Головного судді змагань із запитом відстежити компетентність певного судді, а Головний суддя, в свою чергу, приймає рішення про необхідні заходи по відношенню до судді.

3. Ще одне питання, до якого я, інші тренера, і батьки мають безпосереднє відношення – це сума турнірного внеску для дітей. Як показав Чемпіонат України серед юніорів, 900 це висока ціна для участі, багато дітей з регіонів нашої країни не можуть собі дозволити такого.. так як їм ще треба жити десь і приїхати якось, що теж вимагає грошових коштів. Якщо Ви говорите, що розвиваєте Дитячий сквош, в даному випадку це не так.
підкреслюю, що це суто моя думка і ряду окремих гравців, які вирішили не мовчати про це більше ...

3.1. Чемпіонат України серед юніорів.

Собівартість участі однієї людини – 995 при внеску 900 без урахування необхідності оплати ліцензії та членства.

У розрахунок включено:

 • місце
 • виготовлення друкованої продукції
 • виготовлення текстильної продукції
 • наповнення пакета учасника
 • призи
 • виготовлення пам'ятної продукції
 • оренда рекламних конструкцій
 • оренда меблів і апаратури
 • м'ячі
 • канцелярія
 • оплата послуг залучених спеціалістів і т.д.

Posleslovie ......

За час існування і проведення турнірів було дуже багато людей, гравців, спортсменів, які були незадоволені проведенням турнірів в тому чи іншому його прояві. Ці люди стали мотивовані і самостійно вирішили провести турнір. Деяких вистачило на один, деяких на більшу кількість. Але є щось що об'єднує цих людей – вони більше не обурені і не засмучені, більш того, у цих людей все питання прояснюються, да завдяки отриманому досвіду, але все ж.

Так, є абсолютне розуміння що для гравця, чиїй професійною діяльністю є сквош, призовий фонд в розмірі 10000, що приблизно дорівнює вартості 20 годин тренування (близько 2 днів праці) у такого спортсмена ПРО категорії, може здатися не зовсім «апетитним», але в той же час цей призовий фонд може бути прекрасним додатковим стимулом для людей, які дійсно займаються спортом, для яких важливий рейтинг, для яких важливіше мати можливість отримати звання КМС, МС, МСМК, ніж частування після церемонії нагородження.

Ми щиро зацікавлені в подальшому зростанні і розвитку даного виду спорту і оскільки нас об'єднує спільна мета, приєднуйтесь, проведіть серію турнірів від цього сквош тільки виграє, а саме це нас всіх і об'єднує.

З повагою ФСУ.

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X