На останньому Чемпіонаті світу серед юніорів в Ченнаї Єгипет зробив те, що він робить регулярно – переміг. В який момент ця країна стала лідером?

Єгиптяни справляють незабутнє враження в сквош. Складно уявити турнір, в якому вони не були б кращими. На минулому ЧС серед юніорів 2018 Єгипет знову завоював золоті медалі, вигравши в чотирьох категоріях – серед дівчат та юнаків в індивідуальних і командних першостях. Така ж ситуація і в професійному рейтингу PSA: першу четвірку серед чоловіків і першу трійку серед жінок утримують єгиптяни.

Що робить їх такими сильними суперниками? Ми спробували з'ясувати причини переваги:

МОТИВАЦІЯ

Філіп Суфер в своїй збірці «Чому Єгипет крушить сквош», розглядає історію спорту в країні і знаходить причину ще в колоніальне минуле. Єгипет в усі часи аж до кінця 1940-х років залишався всебічно розвиненою державою, зазнавши затяжну економічну кризу в 50-і роки, який простежувався в країні до середини 90-х років.

“Саме Ахмед Борода, перший фіналіст (гравець з Уайлда) superserii турнір PSA в 1996 році дав старт сучасному панування Єгипту”, – сказав журналіст Ісаак Фанін в недавньому репортажі для BBC News Africa.

“У нас завжди були відмінні зразки для наслідування”, – каже Марван Тарек (18), який посів друге місце серед юнаків у останньому чемпіонаті в Ченнаї.

Австралійський Dzhoеl Arskott (18) вважає, що єгипетський гравець в значній мірі мотивований почуттям гордості. “Для них бути частиною історії набагато важливіше, ніж те, що буде попереду (звання, рейтинг).”

ПОПУЛЯРНІСТЬ

Сквош займає друге місце за популярністю (після футболу) в Єгипті, за словами тренера чоловічої збірної Єгипту Хейтама Ашуша.

“Це як крикет в Індії. Дорослі віддають своїх дітей грати в крикет, просто тому що знають, що багато досягли успіху в цьому виді спорту”, – каже тренер.

Омар Ель Торки (17) вважає: “У мене в країні завжди сквош був популярний… Відтоді, як я народився”.

“Відомий спорт повинен бути привабливим для кращих спортсменів”, – сказав Джеймс Флінн (17) з Канади.

“У Північній Америці кращі спортсмени грають в американський футбол або баскетбол; в Канаді, хокей. В Єгипті, можливо, кращі спортсмени грають в сквош. Отже, якщо у вас є запас кращих спортсменів, у вас будуть кращі гравці і все буде добре”.

УЧАСТЬ

“Популярність спорту значно залежить від підтримки різного роду”, – каже англієць Мік Тодд, менеджер багатьох відомих гравців, в тому числі індуса Сауран ГОСАН і єгиптянина Рамі Ашура.

“Єгиптяни вкладають величезні гроші в підтримку юніорського сквошу”, – сказав Тодд. «Відповідно, в Єгипті багато дітей грає в сквош. Маючи можливість вибору на виході вони отримують хороших гравців ».

Арскотт поділився: “Спорт добре фінансується в Єгипті. Не так як в Австралії, де гравці в основному самофинансирующихся. Ми змушені витрачати гроші навіть на важливі поїздки”.

“У них багато клубів, які спонсорують навіть юних спортсменів. Крім того, їх підтримка дуже велика. У національному активі Єгипту складається 1200 учасників; у нас ця цифра коливається від 100 до 200”.

Хайтам говорить: “У нас близько 300 сквошістов грає тільки в категорії до 11 років … що занадто багато”.

МІСЦЕ ЗНАХОДЖЕННЯ

Сквош в Єгипті зосереджений в двох містах – Каїрі і Александрії, так в Каїрі розташовано близько 150 кортів.

“Наскільки я знаю, в столиці розташовано 12 клубів, в кожному з яких мінімум 8 кортів. І є комплекс, в якому побудовано 6 кортів, там зазвичай тренується збірна. В Олександрії кількість кортів відносно невелике”.

Хатах поділився інформацією, що клуби групуються поруч – в 40 хвилинах один від одного. Все це, на його думку, сприяло розвитку щільного, процвітаючого суспільства сквошу.

Інд Джерело Кортан (16), який навчався на протязі 2-х тижнів в Олександрії в Sporting Club, говорить: «Вони проводять багато часу на кортах, постійно тренуються. Я дуже багато тренувався. Я зрозумів, що ніколи в житті не тренувався настільки інтенсивно. Зручності там ідеальні. І якщо ви хочете стати найкращим у цьому виді спорту, ви повинні поїхати тренуватися туди”.

Наприклад, новий чемпіон світу серед юніорів Мостафа Асал (17) тренується і являє Спортивний клуб «Аль-Ахлі», в якому грає чемпіон світу 2016 року Карім Абдель Гавад.

СКЛАД

У Єгипті існує національна ліга, в яку входить 12 клубів. Вони грають один з одним двічі (будинки / на виїзді) кожен сезон, а чемпіон визначається за сукупністю очок. У лізі також є кілька іноземних гравців.

Протягом року проводяться 14 національних турнірів. Гравцям дозволено грати дев'ять турнірів у своїй віковій категорії та п'ять у старшій категорії.

За словами Мостафа, тільки перший і другий сіяний в будь-якій віковій категорії може грати в старшій віковій категорії на тому ж турнірі.

Це правило здається унікальним!

В Індії, наприклад, гравці можуть грати будь-яку кількість турнірів, але не можуть брати участь в декількох вікових групах протягом одного турніру.

СТИЛЬ ІГРИ

Існує загальна думка, що єгиптяни «безстрашні» і «завжди атакують» на корті, у них є «нетрадиційний» стиль гри.

“Вони грають в атакуючу гру”, – сказав Флінн. “Вона кардинально відрізняється від британської традиційної гри. Єгиптяни намагаються йти проти класичної “мудрості”. Я вважаю, що інша частина світу підхопить їх стиль. Але вони, безумовно, першими нав'язують стратегію атаки”.

Що значить традиційна, базова гра?

“Це просто класика. тривалий гейм. Багато прямих ударів. нічого надприродного”, – каже Емма Джинкс (18) з Канади.

Чим відрізняється гра в Єгипті? У чому специфіка цього «нетрадиційного» стилю?

“Вони використовують передні кути набагато частіше, ніж задні стінки, в той час як гравець з Австралії буде більш традиційним, використовуючи задні кути”, – каже Арскотт.

Лора Массаро, колишня перша ракетка PSA і тренер збірної Англії, вважає: “Єгиптяни дуже добре переміщаються по корту і відмінно працюють на фронтальній стороні. Це тому, що вони так звикли грати. В добавок вони, як правило, дуже добре прораховують наперед гру”.

МАЙБУТНЄ

Хоча всі фактори говорять про те, що домінування Єгипту може тривати вічно, Массаро вважає: «Країни і епохи приходять і йдуть. Хоча Єгипет і в топі зараз, не можу сказати, що це може тривати вічно. Я вважаю, що це може змінитися дуже швидко”.

Але поки нам залишається брати з них приклад, адже юні єгиптяни на чемпіонаті в Ченнаї точно не купили свої титули.

©Анна Теслева

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X