Закінчився чотириденний Індивідуальний чемпіонат Європи-2019 в Румунії. Турнір складався з особистої першості в 2-х категоріях між чоловіками і жінками. З 1973 року світова федерація сквоша (WSF) проводить цей чемпіонат і спочатку грався лише командний турнір. З 1990 року почали проводити і індивідуальний. серед 56 гравців сильнішими виявилися німці, стикаються Рафаель Кандри [1/1] і бельгійці в особі – Nele Gilis [1/1]. Представники Німеччини і Бельгії вперше в історії стали чемпіонами на цьому турнірі.

Індивідуальний чемпіонату Європи виявився не менш цікавим і видовищним для України. І звичайно, головним підсумком і досягненням для всього українського сквошу стало одинадцяте місце в жіночій одиночці, яку завоювала Аліна Бушма з Києва. Це вже досить гідний результат, враховуючи ще той факт, що останній раз український прапор був у топ-13 по сквошу на чемпіонаті Європи 3 роки тому, у 2016 році, тоді в Празі Надія Усенко взяла тринадцяте місце в цій категорії.

У першому матчі Бушма була сильнішою Chukwu Chinyere [17/24] і виграла його з рахунком 3:1. Обидві сквошісткі подарували глядачам насолоду першокласної грою, і Бушма вже будувала плани на фінал за рахунку 5-11, 11-5, 11-9, 11-6. А ось на наступному етапі Аліні мав своєрідний іспит - їй протистояла п'ята сіяна Анна. На жаль, обіграти чешку нашій спортсменці не вдалося, але варто відзначити, що і самій Serme дана перемога далася не в приклад важче. Але навіть після поразки українка знайшла в собі сили і змела з корту одну з кращих словацьких сквошісток Andrea Малинова.

Надалі вона поступилася лише в одній зустрічі, зайнявши підсумкове 11-е місце. Але тут варто відзначити, що нашій юніорки попалася дуже непроста суперниця. Karina Tyma вже багато років вважається найсильнішою сквошісткой Польщі і на її рахунку велика кількість перемог на міжнародних турнірах (таких, наприклад, як «французький JO2018», «EICC U19» на який зазвичай приїжджає велика кількість гравців з різних країн).

Волею жереба завершувати змагання Аліні випало матчем проти Майкл ціп [9/16] з Чехії. Бушма холоднокровно взяла всі нитки зустрічі в свої руки і спокійно виграла матч. А разом з цим поставила український рекорд виступів на континентальній першості - одинадцяте місце.

Федерація сквошу України вітає Аліну з цим нелегким, але дуже приємною, видовищною і важливою грою! Вітаємо тренерів Ahmed Mohamed, Диму Кравчука, всіх хто любить сквош і розуміє на скільки важка і цінна відмітка з турніру такого рівня.

Пару слів про переможців ЧЄ 2019

Індивідуальний чемпіонат Європи завершився тріумфом для бронзового призера минулорічної першості – Рафаель Кандри, який показав себе видатним гравцем турніру. Кандри виграв чоловічий одиночний титул в матчі проти переможця EICC 2018 Борха Голан 11-6, 11-8, 7-11, 7-11, 12-10. У жінок Nele Gilis з Бельгії в 2019-му вдалося виграти поодинці на індивідуальному турнірі у Coline Aumard 9-11, 11-9, 11-8, 13-11.

На медалі також претендували такі видатні сквошісти, як Ніколас Мюллер (Швейцарія), Coline Aumard (Франція), Melissa Alves (Франція), Tinne Gilis (Бельгія).

Всі результати European Squash Individual Championships.

Запис з останнього турніру можна знайти на каналі сквош.

© Анна Теслева

Залишити коментар

Ваша пошта не буде опублікована

X