– Привіт, Ірино! Можна тільки здогадуватись, яких зусиль Вам коштувало організувати такий масштабний турнір. Розкажіть про виникнення ідеї проведення подібного заходу?

– Я та мої друзі багато разів приймали участь у різних турнірах, які організовувалися в Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Ужгороді, а також за кордоном. І от одного разу, повертаючись з Одеси з чергових змагань, ми подумали: “А чому б нам не зробити турнір у Львові”. З цього моменту все і почалося. Ідея турніру – це популяризація сквошу, покращення спілкування між гравцями та обмін ігровим досвідом.       

– Турнір Lviv Squash Cup проходить вже втретє. Якими будуть змагання в цьому році, які цілі ви ставите перед собою в 2019 році?

Перший Кубок Львова був організований Спорт Лайфом в квітні 2016р. Але наступного року, за деяких обставин, турнір в квітні не відбувся. Тому в жовтні 2017 року львівські сквошисти, вирішили самі організувати Lviv Squash Cup 2017. Після якого ми отримали багато позитивних відгуків та подяк з боку гравців. Сквош, як вид спорту, у Львові розвивається дуже стрімко. Є багато нових гравців для яких це буде перший великий турнір, а більш досвідченні вкотре зможуть перевірити свої сили.

Цього року ми не змінювали формат турніру, тобто ігри відбуватимуться в п’ятьох категоріях. Але перш за все, як і минулого року, ми прагнемо добре спланувати ігри в сітках, щоб не було затримок, забезпечити якісне суддівство ігор і створити гарну атмосферу, щоб всі повернулись додому з позитивними емоціями.  

Над планами на 2019 рік ще не думали. Зрештою Lviv Squash Cup 2018 теж не був запланований завчасно – це вийшло спонтанно, приблизно два місяці тому. Тому не виключено, що так само спонтанно ми організуємо, наприклад, PSA Closed Satellite з призовим фондом 3000$ чи щось крутіше.

– Які сюрпризи підготували організатори учасникам і глядачам Lviv Squash Cup?

– Сюрпризи вже не будуть сюрпризами, якщо про них розказати:) Тому всім потрібно запастись терпінням і чекати початку турніру.

– Іріно, як для вас відбувся перехід зі статусу учасника в організатори такої масштабної спортивної події?

Я одна не змогла б зробити турнір такого масштабу. Над турніром працює команда однодумців, яка складається з шести чоловік: Барсук Віталій, Воськало Володимир, Кравс Юрій, Стьопкін Євген і Томенчук Михайло. Всі мають розподілені обов’язки та завдання і працюють для того, щоб учасникам було комфортно і цікаво приймати участь у нашому турнірі.

– Що складніше, на ваш погляд, бути учасником або організатором турніру з сквошу?

Учасником бути вже не так складно – подав заявку і граєш. А от організація змагань – це більша відповідальність. Потрібно все детально спланувати і врахувати багато різних аспектів,  щоб турнір пройшов на найвищому рівні.

– У минулому році на турнір приїхало приблизно 100 учасників, 11 професіоналів і близько 80 аматорів. В цьому році скільки очікуєте гравців?

– Ми вже отримали близько 50-ти заявок. Серед яких, крім Львова, є учасники з Києва, Полтави, Харкова, Одеси, Ужгорода та Хмельницького. Надіємось, що цього року гравців буде не менше і ми побачимо максимальну кількість цікавих та напружених матчів.

– Крім професійних українських спортсменів, кого із сквошистів з-за кордону будете запрошувати?

– Спочатку у нас не було планів щодо закордонних гравців, але потім ми вирішили, а чому б і ні. Тому швиденько переклали положення на англійську і дякуючи Федерації Сквошу України воно вже розіслано федераціям сусідніх країн, зокрема Польщі.

– І останнє запитання: якби була можливість запросити будь-якого без винятку сквошиста, кого б Ви обрали і чому?

– На це питання зголосився дати відповідь один з організаторів турніру, Віталій Барсук. Він запросив би відомого PSA гравця Gregory Gualtier. На думку Віталія, кар’єра Gregory, як гравця, зараз підходить до свого завершення, – як кажуть на мові сквошу “retirement”. І він буде наступним після Nick Matthew, хто оголосить про це. А тому, було б цікаво для сквош аудиторії Львівщини, провести декілька матчів серії exhibition від відомого гравця.

Ми з нетерпінням чекаємо цієї події 24-25 листопада. Дякую організаторам, в особі Ірини Максименко і бажаємо вам удачі!

Анна Теслева

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована

X